30 maja – Światowy Dzień bez Stanika!

0
651
Natural girl poses in bed in her room, shirtless

Przeprowadzaj badanie samokontroli piersi

Z badań wynika, że niewiele z nas regularnie przeprowadza samobadanie piersi, nie wspominając o badaniach mammograficznych w późniejszym wieku. Jeśli nie do końca wiesz jak powinnaś się badać poproś swojego ginekologa żeby pokazał Ci jak to robić. Na tej stronie znajdziecie garść użytecznych informacji na temat badania naszych dwóch największych skarbów. W przypływie lenistwa do pomocy możecie zaangażować partnera. 🙂 Myślę, ze obydwie strony będą zadowolone – partner poczuje się potrzebny, a Ty spokojniejsza, że Twoje piersi są przebadane i zdrowe.

Uprawiaj sport

Czytając artykuł na temat zachowania piersi podczas uprawiania sportu można odnieść wrażenie, że kobiecy biust nie jest do końca zadowolony ze wzmożonej aktywności fizycznej. Osobiście jestem zdania, że ćwiczenia (ja zawsze i wszędzie wychwalam i polecam ściankę wspinaczkową) potrafią zdziałać cuda. Mięśnie biustu są bardziej jędrne, biust podnosi się i jest bardziej odporny na upływ czasu. Sporty korzystne dla piersi to np. pływanie, ścianka wspinaczkowa czy pilates.

Pamiętaj, że na piersiach też masz skórę!

Zadziwiające, że jesteśmy w stanie wydać bajońskie sumy na kosmetyki przeciwzmarszczkowe i z namaszczeniem wklepywać je co wieczór pod oczy, a zapominamy o tym, że biust też zasługuje na ujędrnienie i nawilżenie. Skóra piersi odwdzięczy Wam się nie tylko za używanie kremów, ale i za naprzemienny ciepły i zimny prysznic czy nie spanie na brzuchu.

Noś dobrze dobrany biustonosz

To, że dobrze dobrany biustonosz stanowi podstawę nie jest specjalnie odkrywcze, ale nadal całe zastępy kobiet noszą źle dobraną bieliznę skazując swoje piersi na statystyczne 75B. W dzisiejszych czasach bardzo wiele materiałów na temat doboru bielizny i jej rozmiarów można przeczytać w Internecie. Lobby biuściastych , kultowy blog Stanikomania czy Forum Balkonetka to tylko niektóre adresy, które każda początkująca stanikomaniaczka powinna odwiedzić. W ostatnich latach sklepy zaczęły oferować kobietom usługę profesjonalnego brafittingu. Warto z niej skorzystać, szczególnie wtedy kiedy sklep w swojej ofercie ma biustonosze różnych marek a nie tylko jednej. Dlaczego? Brafitterka będzie bardziej obiektywna i spośród ofert różnych firm, będzie mogła dobrać stanik odpowiedni nie tylko rozmiarem, ale ceną i kształtem idealnym dla Twoich piersi.

No dobra…. nosić  stanik czy nie nosić? Oto jest pytanie!

Po dwóch stronach barykady stoją ludzie mówiący o tym, że stanik blokuje swobodne krążenie, osłabia mięśnie naturalnie podtrzymujące biust oraz Ci mówiący, że bez stanika biust szybciej opadnie. Gdzie leży prawda? Zapewne pośrodku. Zdejmowanie stanika to ulubiony rytuał po powrocie do domu po ciężkim dniu pracy, ale nie wyobrażam sobie np. ćwiczenia na siłowni bez mojego ukochanego stanika sportowego.

Ciekawa jestem Waszego zdania! Jakie są Wasze sposoby na utrzymanie dobrej kondycji biustu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here