5 kłamstw dotyczących naszej seksualności

0
925

Seksualność nie jest zależna od naszej historii i kultury.

Nie ma się co czarować, że jest inaczej! Gdyby sto lat temu kobieta otwarcie przyznała się, że lubi seks zostałaby uznana za niepoczytalną lub za prostytutkę. Gdybyśmy były obywatelkami jednego z krajów arabskich to o eksponowaniu swojej seksualności w miejscach publicznych lub o okazywaniu uczuć mogłybyśmy zapomnieć. W takim kontekście bycie obywatelką Europy staje się niezwykłym przywilejem, prawda?

Zawsze musisz być mokra, a jeśli nie jesteś to wiedz, że coś (niedobrego) się dzieje!

W mediach i w szerokopojętej kinematografii ? w przeważającej większości kobiety są zawsze gotowe na seks, zawsze chętne i oczywiście zawsze szybko osiągają orgazm. Efekt jest taki że wiele kobiet niepokoi się jeśli u nich jest inaczej. Głowa do góry!

Po pierwsze, poziom nawilżenia pochwy zależy często od momentu cyklu w jakim jesteśmy, a po drugie można sobie „pomóc” używając odpowiednich preparatów, np. globulek dopochwowych Mucovagin lub bardziej dyskretnego w użyciu żelu nawilżającego do okolic intymnych Mucovagin.

Zawsze i wszędzie będziesz mieć taką samą ochotę na seks.

To nierealne! Wiele  z nas dąży do monogamicznego związku i ma nadzieje, że zawsze będzie rzucać się na swojego partnera jakby „to był pierwszy raz” nie przyjmując do wiadomości, że… tak się nie da! To zupełnie normalne, że z biegiem lat, zmianami życiowymi, urodzeniem się dzieci ochota na seks i pożądanie schodzą na plan dalszy. Czas pogodzić się z uwalniającą od wyrzutów sumienia prawdą – ochota na seks przychodzi i odchodzi falami. I to jest ok!

Tymczasem niskie libido u kobiet jest…

… normą? Dziennikarka gazety Huffington Post, Bella Ellwood-Clayton, uważa że lekarze diagnozujący u kobiet zespół obniżonego popędu płciowego (ang. HSDD) często mają niejasne powiązania z firmami farmaceutycznymi, które oferują leki na każde schorzenie. Tymczasem w rzeczywistości (patrz pkt 3) niskie libido u kobiet często jest po prostu normą lub stanem przejściowym. Wiedziałyście, że 1/3 małżeństw doświadcza spadku libido po urodzeniu się dziecka? Inną sprawą jest odpowiedź na pytanie – jakie libido uznajemy za niskie…

„Białe małżeństwa”? 

Tak łatwo oceniać! Białe małżeństwo to para, która mimo, że jest po ślubie decyduje się nie uprawiać seksu. Często mniej lub bardziej złośliwie nazywa się tak pary, które rzadko uprawiają seks. Ale „rzadko” to znaczy ile? Kiedy należy się martwić, że „robimy to za rzadko”? Czy naprawdę musimy śmiać się z par lub współczuć, ze uprawiają seks „jedynie” raz w miesiącu a nie cieszyć, że w natłoku zajęć znaleźli chwilę dla siebie chociażby raz w miesiącu? Wszystko jest kwestią odpowiedniej perspektywy.

A wy? W jakich momentach czujecie, ze kłamstwa na temat kobiecej seksualności przeszkadzają Wam na co dzień?

Żródła:

https://www.amazon.com/Sex-Drive-Pursuit-Female-Desire/dp/1741756669

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here