5 rzeczy, które odsuwają Twój orgazm w czasie

0
449
Young beauty sensual woman having orgasm.

Twoja samoocena

Wiara jaką dążysz sama siebie w życiu codziennym odnajduje odzwierciedlenie także w łóżku. Nie chodzi o to czy postrzegasz siebie jako realną konkurencję dla Kate Upton, czy masz smukłe uda czy mogłabyś nimi z powodzeniem gnieść orzechy. Chodzi o to, czy postrzegasz siebie jako osobę ważną, zasługującą na dobre rzeczy? Czy czujesz, że możesz pozwolić sobie na chwilę przyjemności, odpoczynku? Po prostu, chodzi o to żebyś czuła, że jesteś fajna. Taka jaka jesteś!

Nieumiejętność odpuszczania

Perfekcjonizm i dążenie do celu a także nie pozwalanie sobie na bycie sobą – to mogą być jedne z wielu przyczyn tego, że nie możesz dojść. W seksie trzeba zaakceptować, że często jest po prostu śmieszny, pokraczny i mało estetyczny. Czy umiesz sobie odpuścić i nie spinać się bo trzęsie Ci się brzuch lub wydajesz z siebie dziwnie jęki (lub nie jęczysz w ogóle)? Umiejętność odpuszczenia sobie i partnerowi jest szalenie uwalniająca – spróbuj!

Zaufanie partnerowi (lub jego brak)

Łatwo mówić o odpuszczaniu jeśli masz partnera, który akceptuje Cię taką jaką jesteś. Pamiętaj, że jeśli Twój partner sprawia, że czujesz się gorzej sama ze sobą to… hmmm.. jakby to ująć… nie warto do łóżka wpuszczać byle kogo. Przecież Ty zasługujesz na najlepsze!

Fantazje realizowane na siłę

Indywidualne fantazje seksualne to śliski temat. Dlaczego? Każdy je ma, ale trzeba wyczuć czy dobrze się nimi dzielić. Czasami tak, bo podzielenie się swoimi skrytymi marzeniami sprawi, ze zrobisz „to” na tylnym siedzeniu samochodu teściów ? ale czasami lepiej żeby fantazje pozostały fantazjami. Francuski seksuolog, Claude Crépault, twierdzi że wprowadzenie fantazji w życie może pozbawić ich magii. Zdecydowanie lepiej „pomagać sobie” fantazjami podczas zbliżenia niż na siłę w pogoni za orgazmem próbować zrealizować wszystkie.

Akceptacja  – jakby nie było, będzie fajnie!

Czasami tak bardzo koncentrujemy się na tym żeby orgazm się pojawił, że zapominamy o zwykłym cieszeniu się bliskością, pocałunkami, zapachem i wszystkimi cudownymi aspektami związanymi z seksem. Sama nie wierzę w to co pisze, ale naprawdę – orgazm to nie wszystko ? poza tym, często przychodzi kiedy potrafimy sobie prawdzie odpuścić i uznać, że nawet bez orgazmu będzie fajnie bo seks sam w sobie jest fajny!

Łechtaczkowy czy pochwowy?

Niektóre z nas podchodzą do sprawy analitycznie i technicznie, wolą wiedzieć jaki mają orgazm i sumiennie odświeżać ścieżkę do niego. Inne twierdzą, że jaki by nie był – fajnie, że jest! Moim zdaniem – im mniej spiny i analizy w seksie tym lepiej.

Odpowiednie nawilżenie

Powód banalny i w miarę łatwy do pokonania. Stresujesz się tym, że nie będziesz wystarczająco wilgotna żeby stosunek był przyjemny – im bardziej się stresujesz – tym trudniej wprowadzić Cię w stan podniecenia. Koło się zamyka. Rozwiązaniem może być zastosowanie nawilżających globulek dopochwowych Mucovagin lub żelu nawilżającego Mucovagin. Nie ma jak porządnie nawilżyć się od wewnątrz ?

Tyle ode mnie. A jakie są według Was najczęstsze powody przez które nie udaje Wam się osiągnąć szczytu rozkoszy?

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here