6 sygnałów, że Twój związek może być toksyczny.

0
2023
people, relationship difficulties, conflict and family concept - unhappy couple having quarrel in bed at home

Przez niego jesteś częściej smutna niż pełna spokoju i szczęśliwa.

Życie nie jest bajką i to normalne, że każdy związek przechodzi swoje lepsze i gorsze momenty.

Każdy pokonany kryzys wzmacnia Waszą relację. Jednak jeśli w przeważającej ilości przypadków zachowanie Twojego partnera sprawia, że:

–  często płaczesz,

– cierpisz na napady paniki lub niepokoju,

Warto zastanowić się nad przyczyną tych uczuć.

On podważa Twoją pewność siebie.

Partner bardzo często kwestionuje Twoje decyzje czy dotkliwie komentuje porażki.  Czasami są to uszczypliwe żarty, czasami dosadna krytyka. Krytyczne i surowe uwagi wypowiadane przez bliską osobę potrafią zachwiać pewnością niejednej silnej babki. Partnerzy w związku są po to, by się wspierać i motywować a nie sprawiać, że druga strona czuje się gorzej.

Nie możesz swobodnie decydować o sobie. 

Jeśli Partner zabrania Ci noszenia konkretnych ciuchów, umawiania się z niektórymi znajomymi, a gdy nie podejmujesz decyzji po jego myśli wpada w złość. To jest moment, kiedy powinna zapalić Ci się czerwona lampka ostrzegawcza! Tylko Ty masz prawo decydować o tym z kim i kiedy się spotykasz i nikt nie jest w stanie Ci tego zabronić. Związek nie jest formą niewolnictwa. Partner może wyrazić swoje zdanie na dany temat, ale decyzje zawsze podejmujesz Ty.

Przez swojego partnera oddalasz się od swoich bliskich.

W początkowej fazie związku najchętniej spędzałabyś z nim każdą wolną chwilę. Co jednak jeśli mijają tygodnie, miesiące a Twoi bliscy unikają Twojego partnera jak ognia? On niechętnie patrzy na Twoje wizyty u nich? Zamknięcie się w uwitym we dwoje „gniazdku miłości” jest kuszące, ale ograniczanie kontaktów z przyjaciółmi i rodziną z powodu partnera na dłuższą metę nie prowadzi do niczego dobrego.

Stawiasz jego potrzeby i szczęście ponad swoje (w niezdrowy sposób).

Związek często wymaga poświęcenia dla drugiej osoby, ale… bez przesady! Szukając bez przerwy aprobaty swojego partnera rezygnujesz z siebie. Jeśli rezygnujesz z siebie tylko po to, żeby go zadowolić to tak naprawdę robisz krzywdę sobie. W związku macie takie same prawa i obowiązki, jesteście też odrębnymi bytami i każdy z Was jest odpowiedzialny za swoje własne szczęście.

Wasz związek to prawdziwy rollercoaster.

Często zrywacie i często się godzicie – Wasi bliscy przestali się nawet starać nadążać czy jesteście razem czy już może niekoniecznie. Odrobina niepewności dodaje pikanterii każdemu związkowi, ale jeśli Wasz związek składa się jedynie ze skrajnych emocji – ekstremalnej radości i niewyobrażalnego smutku, prędzej czy później wyczerpie Was ta huśtawka emocjonalna. Może to dobry moment na wizytę u specjalisty?

 

Ciekawa jestem jakie punkty wy dopisałybyście do powyższej listy. Koniecznie dajcie znać!

Pozdrawiam,

Ania

annabedyniak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here