7 przykazań zdrowego życia seksualnego

0
467
Beautiful young girl posing on white bed in white underwear. She smiles and makes sexual poses.

#1 Masz prawo stawiać granice gdzie chcesz i kiedy chcesz

Każdy z nas ma prawo do wyznaczania swoich własnych granic i mówienia, o tym czego nie chcemy zrobić w łóżku lub poza nim. Zawsze upewnij się czy druga strona chce tego co Ty.

#2 Seks jest fajny, a jeśli uprawiany jest z miłością staje się jeszcze fajniejszy

Antykoncepcja pozwala nam na uprawianie bezpiecznego seksu kiedy chcemy i z kim chcemy. Warto jednak pamiętać, że zbliżenie zyskuje na wartości jeśli dzielimy je z kimś kogo darzymy uczuciem. Zastanawiasz się z czym wiążę się seks bez zobowiązań – poczytaj o nim  tutaj. 

#3 Trzeba chodzić do ginekologa i nie warto z tym czekać

Jesteś jeszcze przed pierwszą wizytą? Zajrzyj do tego artykułu żeby dowiedzieć się co Cię czeka. Jeśli chcesz się przygotować do wizyty – sporządź listę pytań w oparciu o ten artykuł. A może boisz się, że zrobisz z siebie blondynkę. Nie będziesz pierwsza ani ostatnia – przeczytaj o wpadkach innych kobiet  tutaj. U ginekologa dowiesz się jak dbać o własne zdrowie i higienę intymną (np. poprzez używanie produktów  do mycia i nawilżania okolic intymnych – Mucovagin).

#4 Warto poznać swój cykl miesiączkowy

Mimo oczywistej potrzeby korzystania z antykoncepcji warto nie rezygnować z obserwowania swojego ciała. Warto wiedzieć kiedy mamy dnia płodne i jakie temu towarzyszą objawy (ból jajników, śluz, podwyższone libido), jak nasze ciało reaguje na PMS (o PMS „na wesoło” przeczytaj tutaj.)Dlaczego warto znać swoje ciało? Jeśli jego zachowanie będzie odbiegało od normy to bez problemu wyłapiesz moment kiedy trzeba iść do lekarza bo coś jest nie tak.

#5 Masturbacja jest ok

To to samo co onanizm czy autoerotyzm. Polega na stymulowaniu własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia orgazmu. Masturbacja jest normalną częścią rozwoju seksualnego człowieka – więcej pisałam o tym tutaj.

#6 Seks w rzeczywistości wygląda inaczej niż seks znany z mediów 

Seks przedstawiany w mediach lub filmach pornograficznych często tak bardzo odbiega od tego jak uprawiają go normalni ludzie, że oglądając niektóre filmy aż chce się śmiać. W realnym świecie kobiety nie mają orgazmu po minucie stymulacji, a mężczyźni nie są zawsze gotowi „do działania” i to jest ok!

#7 Seks to nie tylko przyjemność ale i odpowiedzialność  czyli zabezpiecz się i myśl

Odpowiedzialność nie tylko za antykoncepcję (powtarzając za Anną Rubik – prezerwatywę przy sobie powinna mieć każda odpowiedzialna kobieta), ale przede wszystkim za siebie i drugą osobę. Za wypowiadane słowa, podejmowane decyzje i czyny bo łatwo jest zniszczyć czyjąś delikatną sferę seksualną niedelikatnym zachowaniem.

Jakie przykazania dodałybyście do tej listy?

Pozdrawiam,

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here