Nie bądź tą dziewczyną, czyli o męskich pasjach

0
895
gaming game play fun gamer gamepad guy pad player girl controller online video closeup sitting focus console person concept - stock image

Nie wierzę w podział na hobby damskie i męskie. Skoro nie wierzę w podział na damskie i męskie powinności, to w podział przyjemności nie wierzę tym bardziej. Pasja to pasja i nie daj sobie wmówić, że coś jest dla facetów.

Pasję jest mieć fajnie. Oczywiście mówimy tutaj o pasji w granicach rozsądku. Jeśli jakiś temat pochłania go bez reszty na całe wieczory i noce, do tego stopnia, że zaniedbuje Ciebie, swoją część obowiązków albo nadwyręża wspólny budżet, to mamy sytuację alarmową. Ale przesada w dowolnej dziedzinie nie jest zazwyczaj zdrowa, a my nie mówimy tu o skrajnych przypadkach.

Ściska mi się serce za każdym razem, kiedy słyszę, jak ktoś mówi o partnerze / partnerce, że siedzi przy tych swoich bzdetach. Szacunek to podstawa. Jeśli Twoja bliska osoba czemuś się poświęca, to musi być dla niej wartościowe, a co za tym idzie, powinno być wartościowe i dla Ciebie. Ale jeśli wciąż nie masz pojęcia „co on w tym widzi”, najlepiej po prostu zapytaj, a jeszcze lepiej – sama tego spróbuj. Naprawdę będzie przeszczęśliwy.

Może nagle okaże się, że gry konsolowe są super. Naprawdę, są fajne. Kupa dobrej zabawy. Myślisz, że to dla dzieciaków? Świetnie, bo faceci są trochę jak dzieci. Nie, nie dlatego że są mniej dojrzali niż my (bzdura). Faceci zwyczajnie, zupełnie jak dzieciaki, kochają mieć kumpli. Tak samo zresztą jak my kochałyśmy mieć koleżanki. Z kumplami rzeczy robi się fajniej. A jeśli do tego najlepszym kumplem jest partnerka, to już pełnia szczęścia.

Nie sprowadzaj jego zainteresowań do poziomu błahostek. Często coś, co niektóre kobiety lubią traktować jako „głupoty”, wcale głupotami nie jest. Facet obsesyjnie skleja modele? Kolekcjonuje winyle z muzyką, której nie ogarniasz? Grzebie przy zabytkowym motocyklu po dziadku? To wszystko umiejętności, cierpliwość, pasja i ocean wiedzy. Daj mu szansę wkręcić Cię w ten świat. Nie mówię, że masz zaraz zakładać gumofilce i pluskać się w jeziorze ze stadem karpi. Nie musisz zakładać grubych rękawic i maski spawalniczej. Nie musisz biegać po lesie z mieczem albo z karabinem. Ale jeśli Twoją największą pasją jest nurkowanie, historia starożytnej Babilonii albo malowanie wzorków na paznokciach, to z pewnością jest Ci miło, kiedy on komplementuje, zauważa postępy albo zwyczajnie interesuje się tym co robisz. Zrób to samo. Na dobry start chociaż posłuchaj.

Nie wiem nic o dziewczynie kumpla, o której wspominałam na samym początku. Nie wiem jaką jest osobą, czym się interesuje, czego nie lubi. Nie wiem, czy nigdy w życiu nie obejrzała żadnego meczu, czy dała sobie wmówić, że piłka jest dla chłopaków, czy może spędziła ostatnich 5 lat oglądając każdą rozgrywkę od Mundialu po V ligę. Może przyciągnął ją siłą. Może dzień wcześniej przybyła z kosmosu. Bez znaczenia, po prostu przykro było patrzeć na ludzi, którzy przyszli razem, ale byli kompletnie osobno.

Najfajniej na świecie jest robić coś co kochasz z kimś, kogo kochasz. Danie szansy czyjejś pasji oznacza szansę na wspólną pasję. Róbmy rzeczy, razem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here