Czy chirurgiczne powiększanie punktu G jest gwarancją lepszego seksu?

0
426

Czym jest osławiony punkt G?

Inaczej punkt Gräfenberga to obszar uważany za jedną z najwrażliwszych stref erogennych ciała kobiety. W dużym uproszczeniu,  punkt G  jest plątaniną naczyń krwionośnych limfatycznych i nerwów. Ma znajdować się na przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od wejścia) i być wielkości 1,5x 2 cm, a jego stymulacja ma prowadzić do satysfakcjonującego orgazmu.

Na czym polega powiększenie punktu G?

Od jakiegoś czasu zatrważająca ilość klinik medycyny estetycznej oferuje tzw. powiększanie punktu G. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na wstrzyknięciu tłuszczu własnego, kwasu hialuronowego lub innej certyfikowanej substancji w punkt G. Pacjentki kuszone są obietnicą udanych orgazmów w zamian za poddanie się niemalże bezbolesnemu, relatywnie taniemu  i szybkiemu zabiegowi (już po 4 godzinach można wrócić do pełnej aktywności, w tym seksualnej). Niestety, efekt nie jest permanentny, przykładowo kwas hialuronowy wchłania się całkowicie po 3 – 6 miesiącach przywracając punkt G do pierwotnych rozmiarów.

Co na to ginekolog – seksuolog?  

Zaprzyjaźniony lekarz ostudził zapał przytaczanych przeze mnie opinii na temat dobroczynnego wpływu tego zabiegu. Zwrócił szczególną uwagę na poniższe fakty:

– Żadna kobieta nie rodzi się z fizjologiczną umiejętnością osiągania orgazmu. Musi się go nauczyć. Co za tym idzie, dopóki nie otworzy się na nowe doświadczenia i nie pozna siebie, zwykły zastrzyk raczej nie zrewolucjonizuje jej życia seksualnego.

– Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy dokładnie przyjrzeć się przyczynom niemożności osiągnięcia orgazmu. Należy wykluczyć przewlekłe choroby, defekty w budowie anatomicznej, przeanalizować wpływ niektórych leków na libido kobiety, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym, że…

Kobiecy orgazm jest w głowie i to tam (po wykluczeniu innych przyczyn) należy szukać przyczyn niemożności osiągnięcia orgazmu. Leczenie w gabinecie psychologa lub seksuologa jest bardziej czasochłonne niż udanie się na jednorazowy zabieg, ale pomoże prawdziwie poznać przyczynę problemu.

– Skuteczność tego typu procedur przez lekarzy oceniana jest raczej sceptycznie. Zabieg ma szansę zadziałać jeśli np. dzięki niemu Pacjentka ośmieli się na bardziej otwarte korzystanie ze swojej seksualności (zyskuje wtedy wymiar psychologiczny). Jednak trudno zgodzić się z tym, że skutecznym i długofalowym rozwiązaniem niezwykle złożonego problemu ,jakim jest niemożność osiągniecia satysfakcji seksualnej,  będzie podrażnienie substancją chemiczną kobiecej strefy erogennej. Gdyby to było takie proste, każda kobieta decydowałaby się na tego typu zastrzyk.

Jakie są mniej inwazyjne sposoby na poprawienie jakości Twojego życia seksualnego tu i teraz?

– Nie bój się udać się po poradę do specjalisty seksuologa, ginekologa lub psychologa. Udane życie seksualne ma kluczowy wpływ na pozostałe sfery Twojego życia. Warto poświęcić mu trochę uwagi.

– Dbaj o swoje zdrowie intymne, zapobiegaj infekcjom i chorobom, które z czasem mogą przerodzić się w przewlekłe schorzenia

– Jeśli cierpisz na niesatysfakcjonujący poziom nawilżenia okolic intymnych spróbuj nawilżającego żelu i globulek dopochwowych Mucovagin. Notabene, tez zawierają kwas hialuronowy, i do tego drobnocząsteczkowy! Aplikacja globulek jest bardzo łatwa i nie wymaga bolesnych zastrzyków 🙂

– Poczuj się sexy! Może czas na nową seksowną bieliznę lub eksperymenty w sypialni? Kilka pomysłów znajdziesz tutaj.

Koniecznie podzielcie się swoją opinią na ten temat. Poddałybyście się takiemu zabiegowi?

Pozdrawiam,

Ania z annabedyniak.pl

 

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_G

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here