Czego Nam zazdroszczą, a co krytykują – czyli co sądzą mężczyźni?

1
768
young happy couple of pretty woman with blonde hair and handsome bearded man with long beard embracing and smiling on grey background

Pierwsze co nasunęło im się na plus u Nas, to to, że mamy łatwiej w życiu. W jakim sensie? A no w takim, że my-kobiety nie musimy tak o wszystko między sobą walczyć, nie musimy biegać  z pracy do pracy aby zarobić na rodzinę i utrzymać dom, bo ponoć z góry zakładamy, że odpowiedzialny za to ma być facet, a mówiąc, że potrzebujemy bezpieczeństwa w związku, chodzi Nam o partnera co dobrze zarabia i ma dobrą pracę. Skomentowali, że gdyby przestali pracować i dbać o budżet, to wszystko by się rozpadło, zaczynając od rzeczy materialnych, kończąc na relacjach w związkach, ponieważ kobiety niby nie rwą się tak do pracy i najczęściej zarabiają znacznie mniej, a większość to w ogóle ma pracę w …nosie i siedzi w domu, gdy partner pracuje i jest w stanie utrzymywać wszystko na poziomie. Mówią, że jeśli nie zabiorą Nas na fajne wakacje, nie kupią drogiego pierścionka czy nie sprawią super prezentu na urodziny, do pochwalenia się przed dziewczynami, to od razu są skreślani, bo według facetów, typowa kobieta wymaga za dużo. Za dużo pieniędzy i uczuć… Dalej mówią o darmowych drinkach jakie czasem dostajemy, o kwiatach, o większych porcjach w knajpach, o lepszej jakości produktów, które trafiają do Naszych rąk czy o przepuszczaniu w kolejkach, a czasem darmowego Bóg wie co! Sądzą, że wszystko to, możemy mieć bez żadnego wkładu, wystarczy się pouśmiechać, trochę pokokietować i mamy wszystko. To facet przypisuje sobie tytuł Naszego „sponsora” i twierdzi, że dzięki Niemu, kobieta nie musi tak zabiegać o to co chce. Ile w tym prawdy? Sama nie wiem ,ja należę do kobiet niezależnych i robię wszystko sama za siebie na własny rachunek i staram się być samowystarczalna, a jedyne co nasuwa mi się na myśl-to czasami drink postawiony przez mężczyznę klubie za darmo. Przecież to, że czasami los obdarowywuje Nas czymś i czasami faktycznie, rzeczy przychodzą Nam łatwiej to przecież wcale o to nie prosimy, to faceci robią z własnej woli, nie ma tego w kodeksie prawa, a wkurzać się za to nie będziemy, uśmiechem czy miłym słowem za to dziękujemy.

Wydaję mi się, że te całe zajścia to tylko dlatego, gdyż po drugiej stronie jest mężczyzna i dlatego na tym punktujemy. Faceci nie są tacy stratni, bo jeśli to za ladą, będzie kobietą, a po drugiej stronie on-facet, to bardzo prawdopodobne, że i on zostanie miło nagrodzony. Czy darmowym sokiem, czy dokładką w knajpie. Sama wiem, że jak pracowałam na kuchni i widziałam swoich ulubionych klientów(mężczyźni),to dokładałam im coś dodatkowo, a czasami robiłam zniżkę:)Jakoś nigdy nie spotykam się z taką „zażyłością” w sklepach, knajpkach ,między kobietami, musi być w tym „relacja hetero”, czyli wymiana bodźców między kobietą, a mężczyzną.

Druga rzecz, która jest na plus to, że mamy wcześniej emeryturę, dlatego częściej i dłużej możemy robić to co chcemy i swobodnie spędzać swój czas wolny, a co za tym idzie, jeśli mniej pracujemy, a więcej czasu poświęcamy na przyjemnościach to i dłużej żyjemy! No cóż, widocznie według mężczyzn głównie leżymy i pachniemy, a same wiemy, że to, że nie jesteśmy w pracy, nie oznacza mniej obowiązków. Opieka nad dziećmi, czy już później wnukami, gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie czy zakupy, przecież same się zrobią:) I to w sumie byłoby na tyle z plusów, zadziwiło mnie to, że nie zaznaczyli na plus Naszej wrażliwości czy opiekuńczości- ja o tym wspomniałam, i stwierdzili, że to oni mają w sobie tego więcej niż kobiety, z resztą tak samo wypowiedzieli się propos zdrad i flirtów. Uważają, że to kobiety mają większą tendencje do zdrad, porzucania związków czy flirtów w różnorakich sytuacjach. Komentują także, że to kobiety prowokują specjalnie, aby doszło do rożnych sytuacji, co niektórym partnerom, niekoniecznie może przypaść do gustu.

Przejdźmy teraz do minusów

  1. Na Nasz minus typowo wyznaczyli miesiączkę, chyba nie muszę tu nic tłumaczyć, same wiemy jak to strasznie przeszkadza Nam w funkcjonowaniu i jak bardzo jest to nieprzyjemne. Oprócz bolących nóg, kręgosłupa, nudności, bólu brzucha to jeszcze te fatalne zmiany nastrojów…i to jest druga rzecz, którą mężczyźni typują na minus. Skarżą się, że ciężko wytrzymać z Naszymi zmianami nastrojów. Wiemy o tym, że nie jest z Nami łatwo pod tym względem, ale ja to zawsze tłumaczę hormonami, przecież to nie Nasza wina, prawda?:)
  2. Kolejnym minusem jest przechodzenie ciąży, chodzi Im o te wszystkie dolegliwości, cellulit, rozstępy, ból podczas porodu, oraz zmiany ogólne jakie podczas ciąży u Nas zachodzą. Wielu stwierdziło, że w życiu nie chciałoby tego przechodzić, nazywają to męką. Mój komentarz do tego jest taki, że początki bywają ciężkie, ale jednak ta świadomość, że mamy w sobie drugie bijące serduszko, sprawia, że pomimo tych wszystkich cierpień jakie doznajemy, to myślami krążymy już, jak to będzie trzymać taką małą istotkę na rękach…Po prostu nie ma mocnych na Naszą miłość i matczyne uczucie.
  3. Następną rzeczą którą oceniają na minus to Nasze relacje z koleżankami/przyjaciółkami. Uważają, że za często zapatrujemy się na to, co dzieję się u Naszych znajomych i że tak często musimy plotkować i wszystko wiedzieć co się dzieję. Minusem jest to, że wszystko za mocno przeżywamy, a jak się pokłócimy to każda na drugą nadaje i spycha na linie wrogów. W relacji kolega-kolega tego nie ma. Pójdą raz za czas na piwo i obgadają kilka ważnych rzeczy, a jak się poróżnią, to na drugi dzień pójdą na piwo i po problemie. I tutaj się zgadzam, zazdroszczę tej prostoty w relacjach męskich, jednak kobiety zazwyczaj wybierają tą bardziej skomplikowaną drogę, która często nie ma racjonalnego punktu w tym wszystkim. Myślę, że często zamiast odpuścić, my doszukujemy się drugiego dna, którego tak naprawdę nie ma i problemy robią się same.
  4. Na sam koniec, zostawiłam już takie najmniejsze minusy. Chodzi o wydatki w sklepach z ubraniami, butami, kosmetykami, czy o wyjścia do fryzjera, kosmetyczki i innych miejsc usługowych. Zgadza się, dużo jest tych miejsc gdzie chodzimy i zostawiamy pieniądze, ale w głębi serca robimy to też dla mężczyzn, staramy się każdego dnia, aby pięknie wyglądać i niesamowicie prezentować się w nowej sukience czy erotycznym stroju na noc,a cen przecież za to wszystko, nie ustalamy MY 🙂
  5. Mężczyźni, także skomentowali na minus(chyba oszaleli) Nasze podejście do jedzenia, że przywiązujemy do tego za dużą wagę i skupiamy się na zbyt wielu szczegółach. Dla mężczyzn posiłek to tylko potrzeba zapełnienia brzucha, potrzeba dalszego życia i nie interesuje Ich czy smakuje, czy nie-zjedzą wszystko. No cóż drogie Panie, jeśli kiedykolwiek Wasz partner, tak powie zamiast chwalić Wasz wysiłek to następnym razem ,po prostu zróbcie im niespodziankę, mam nadzieję, że się tu rozumiemy:) Każdy chce smacznie zjeść, im smaczniejsze tym lepiej się je,a przyjemność z jedzenia powinien odczuwać każdy, a nie tylko obowiązek.

To by było na tyle… Mam jeszcze zapisanych parę przykładów, ale nie chce Was zanudzać, wypisałam wszystkie najczęściej udzielane odpowiedzi przez mężczyzn.

Jeżeli będzie zainteresowanie propos tego, co myślą o Nas mężczyźni i jak oceniają Nasze podejścia, to piszcie śmiało, a ja się wypowiem, na podstawie moich źródeł 🙂

Poprzedni artykułSamotność, czy naprawdę jest się czego bać…?
Następny artykułOd bezprzewodowej ciąży po wifi macierzyństwo czyli: Online Mama
Zodiakalny baran o profilu gastronomicznym, żyjący nieopodal Katowic. Kochająca jedzenie ponad wszystko. Żyje, aby jeść, a nie odwrotnie. Miłośniczka krewetek i białego wina. Fanka dużej dawki adrenaliny, kochająca życie w biegu. Niedoszła siatkarka, która ostatnie 3 lata spędziła w Londynie. Dusza romantyczki, która wie czego chce od życia. Wrażliwa, kochająca, oraz bardzo pomocna dziewczyna z marzeniami :. )Miłośniczka czekolady i wszystkiego co słodkie. Poradniki psychologiczne, oraz książki z przepisami to moja druga miłość. Dążąca do perfekcyjności, wygłaszająca hasło : "Robimy coś na 100%, albo nie robimy tego wcale". Świetna doradczyni, a co nie wyjdzie z ust, przelane zostanie na kartkę!

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajny artykuł, pisany z humorem :)) Zawsze warto poznać opinie mężczyzn na nasz temat. Jest to często bardzo pomocne w wielu sytuacjach. Chętnie przeczytałabym więcej przykładów 🙂 Pozdrawiam autorkę, bardzo fajny artykuł, liczę na więcej ^^

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here