Czym jest zabieg mezoterapii igłowej?

0
506

Wraz z upływem czasu potrzeby naszej skóry zmieniają się, a jej pielęgnacja staje się coraz bardziej wymagająca. Krem do twarzy którego używałyśmy od dłuższego czasu może już nie wystarczać. Warto wtedy sięgnąć po któryś z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgicznym zabiegiem, dzięki któremu możemy odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby naszej skóry lub walczyć z nękającymi ją problemami.

Polega na serii wstrzyknięć odpowiednio dobranych substancji odżywczych, witamin lub leków w jedną z warstw skóry. W zależności od potrzeby i efektu jaki chcemy osiągnąć możemy dokonać wstrzyknięć w naskórek, skórę właściwą lub tkankę podskórną.

Zabieg musi być przeprowadzany przez wykwalifikowany personel w zakładzie kosmetycznym lub gabinecie lekarskim. Najskuteczniejsze efekty przynosi seria od dwóch do czterech zabiegów, z których każdy wykonywany jest co około 7 – 21 dni. Po takiej serii warto jest po kilku miesiącach zabieg powtórzyć, aby utrwalić efekty, które utrzymują się do około półtorej roku. Jest o wiele skuteczniejszy od zastosowania preparatu powierzchniowo.

Mezoterapia igłowa jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ substancje odżywcze są dostarczane w głębokie warstwy skóry, do których zazwyczaj sklepowe preparaty nie są w stanie przeniknąć. Dlatego pomimo że często skład koktajlu użytego podczas zabiegu składa się z podobnych elementów, jak nasz domowy krem, czyli takich jak nawilżający kwas hialuronowy czy witaminy A, E, lub C to efekt jest silniejszy, a także utrzymuje się dłużej.

Wystarczy odpowiedni dobór preparatu do efektu na jakim nam zależy. W przypadku kiedy będziemy chcieli odżywić skórę skupimy się na odpowiednim zastawie witamin. W wypadku skóry suchej lub odwodnionej zastosujemy kwas hialuronowy, który dodatkowo pobudzi produkcję kolagenu, a w walce ze zmarszczkami preparaty anty-aging.

Ale to nie wszystko, mezoterapie igłową możemy zastosować nie tylko przy pielęgnacji naszej twarzy czy skóry dekoltu i szyi. Pomoże również w walce z cellulitem, rozstępami czy łysieniem. W przypadku cellulitu substancje wstrzykiwane są nieco głębiej niż podczas odżywiania naszej skóry, a w wypadku problemów z łysieniem – bezpośrednio w skórę głowy.

Mezoterapię można wykonać zarówno za pomocą tradycyjnej strzykawki, automatycznego pistoletu służącego specjalnie do tego zabiegu lub rollera. Warto zapytać w salonie przed zdecydowaniem się na zabieg, ponieważ wybór odpowiedniego narzędzia zapewni nam optymalne rezultaty. Po zabiegu, na skórze, w miejscu na którym wykonywany był zabieg może pojawić się delikatny obrzęk lub drobne siniaki. Jest to zupełnie normalne i powinno zniknąć najpóźniej następnego dnia. Nie należy jednak korzystać z solarium ani z sauny i nie wystawiać skóry bezpośrednio na słońce świeżo po wykonanym zabiegu.

Mimo, że mezoterapia igłowa wydaje się bezpieczna, to istnieją – oczywiście – przeciwwskazania do jej wykonywania. Między innymi ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, stany zapalne lub ropne skóry występujące w okolicach, w których ma zostać wykonywany zabieg, a także uczulenie na któryś ze składników preparatu. Zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny, jednak osoby szczególnie wrażliwe mogą zdecydować na zastosowanie wcześniej kremu znieczulającego miejscowo. Powinniśmy jednak pamiętać o zdrowych nawykach i domowej pielęgnacji, ponieważ w przypadku dbania o naszą skórę najważniejsza jest systematyczność i nawet najcudowniejszy zabieg wykonany w zakładzie kosmetycznym nie przyniesie spodziewanych rezultatów, jeśli zaniedbamy pielęgnację domową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here