Czynniki wpływające na suchość okolic intymnych

0
1685
Young man and woman on bed enjoying romantic foreplay. Intimate couple in bedroom in morning light.

Problem często bagatelizowany i utrudniający relacje intymne milionom kobiet na całym świecie. Nieprzyjemna dolegliwość, której przyczyny nie zawsze są łatwe do rozpoznania. Suchość pochwy. Dlaczego występuje również u Ciebie?

Cukrzyca

Choroba metaboliczna, której efektem może być właśnie suchość pochwy. Może rozwijać się bezobjawowo. Dzielimy ją na podtypy w zależności od przyczyny i przebiegu: cukrzyca ciężarnych, cukrzyca typu 1 oraz cukrzyca typu 2 to najczęstsze odmiany tej choroby.

Stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Zmiany hormonalne są często wywołane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Wpływają na zmniejszenie poziomu nawilżenia pochwy, doprowadzając do bólu podczas współżycia. Bardzo ważne jest, aby obserwować wszystkie objawy, występujące podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Na ich podstawie można lepiej dobrać inną metodę lub sam rodzaj tabletek.

Hashimoto i niedoczynność tarczycy

Wiele kobiet, cierpiących na te schorzenia, skarży się również na suchość pochwy. Uregulowanie pracy tarczycy oraz wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych może zmniejszyć lub wyeliminować przykre dolegliwości, w tym suchość okolic intymnych.

Rekonwalescencja po usunięciu nadżerki lub zabiegach ginekologii estetycznej

Po większości zabiegów ginekologicznych, również z gałęzi ginekologii estetycznej, powinno się pamiętać o czasie na regenerację okolic intymnych. Stąd często zalecane jest powstrzymanie się od współżycia i stosowanie specjalnych preparatów, wpływających pozytywnie na gojenie. Niestety w trakcie rekonwalescencji wiele kobiet skarży się na problem suchości pochwy.

Menopauza

Często objawia się między innymi właśnie suchością pochwy, ponieważ jajniki przestają produkować żeńskie hormony płciowe, czyli estrogeny. Poziom estrogenów w organizmie jest związany ze stopniem nawilżenia okolic intymnych.

Co robić, jeśli wszystkie metody zawodzą?

No właśnie – co w sytuacji, gdy suchość pochwy nie pozwala czerpać satysfakcji ze współżycia? Istnieje skuteczny preparat, który cechuje szybkie działanie. Nie zawiera hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych. Tym preparatem jest Mucovagin żel, który został opracowany z myślą o milionach kobiet, cierpiących z powodu suchości miejsc intymnych.

Dedykowany jest również kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź dla tych, które potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here