Depilacja a epilacja

0
701

Owłosienie ciała jest całkowicie naturalne. Jednak, ze względów estetycznych, w naszej kulturze wiele kobiet decyduje się na systematyczne usuwanie tegoż owłosienia. Nawet naturalne blondynki często mają problem z ciemnymi włosami łonowymi lub tymi na nogach. A współcześnie przyjęło się twierdzić, że zadbane ciało to również gładkie ciało. Na szczęście istnieje wiele metod usuwania owłosienia. Możemy wyróżnić te trwałe oraz tymczasowe. Na tym właśnie polega również podstawowa różnica między depilacją a epilacją.

Pojęcie depilacji obejmuje szereg zabiegów usuwania owłosienia.

To nie tylko golenie nóg maszynką, lecz także stosowanie wosku lub używanie specjalnych preparatów jak np. pianki. Popularne są także depilatory elektryczne a ostatnio również specjalne urządzenia do domowej depilacji laserowej. Wszystkie te metody mają swoje plusy i minusy. Mogą być mniej lub bardziej bolesne, czasochłonne lub szybkie w zastosowaniu, dające długotrwałe efekty lub tylko te chwilowe. Jeśli jednak interesują nas trwałe efekty, warto odrzucić zabiegi depilacji i zdecydować się na epilację. Ale co to takiego?

Epilacja – co to takiego?

Epilacja polega na usunięciu włosa z ciała wraz z cebulką. W przypadku zabiegów depilacji cebulka zostaje nienaruszona. Epilacja to długotrwały proces, rozkładany najczęściej na kilka sesji, który wykonywany jest przez profesjonalistę. Epilacja na stałe usuwa zbędne owłosienie, również tak zwane włosy wrastające. Istnieją jednak przeciwwskazania do jej zastosowania. To np. świeża opalenizna, niektóre choroby i farmakoterapie, ciąża lub infekcje skórne. Każdy przypadek należy najpierw skonsultować z lekarzem.

Metoda ta jest bardzo efektywna, choć wiele osób uważa, że zbyt droga. Po przejrzeniu ofert kilku klinik medycyny estetycznej w Warszawie, oferujących zabieg epilacji, nie można ustalić średniego kosztu wszystkich zabiegów. Wiele zależy od wybranej części ciała oraz liczby zabiegów. Jednak mimo wszystko zaryzykowałabym stwierdzenie, że za 6 zabiegów zapłacimy około 1800 złotych. Mając na uwadze, że chociażby maszynkę do golenia stosuje się nawet kilka razy w tygodniu, epilacja wypada całkiem korzystnie pod kątem finansowym. Zwalnia nas z regularnych zabiegów woskiem lub stosowania kremów usuwających owłosienie. A jeśli podliczymy koszty wygenerowane przez depilację, być może faktycznie bardziej korzystna będzie dla nas właśnie epilacja?

Czy zdecydowałyście się na epilację? Jakie są Wasze wrażenia? Czy uważacie, że epilacja jest bolesnym zabiegiem?

Epilacja – czy warto? Otwieramy dyskusję! Na Wasze wypowiedzi czekamy w komentarzach i na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here