Depilacja laserowa – czy warto w nią inwestować?

0
448

Depilacja laserowa – dla kogo?

Dla wszystkich kobiet, które zmagają się z wrastającymi włoskami, grudkami. Dla tych kobiet, które mają szybkorosnące, grube, czarne i uciążliwe do usunięcia owłosienie. I w końcu dla tych, które w zamian za chwilę bólu chcą mieć święty spokój na dłuższy czas. Przeciwskazaniem jest: np. ciąża, opalona skóra, leczenie doustne retinoidami np. Izotek.

Nie chcę wymieniać litanii wytycznych kwalifikujących kobietę do zabiegu bo o tym możecie przeczytać na każdym innym portalu. Wolę podzielić się swoją  opinią na temat bólu, skuteczności działania a nie podsumować suche fakty.

Depilacja laserowa – „czy to boli”?

Nie mam dla Was dobrej wiadomości. Boli strasznie. I nie ważne, że „koleżanka zna koleżankę, która mówi inaczej”. Ona kłamie. Usuwanie włosów laserem boli – koniec kropka! Wydaje mi się jednak, że kluczowym jest wybranie dobrego salonu z doświadczonym personelem.

Depilacja laserowa – na co zwrócić uwagę wybierając salon?

Po mojej pierwszej wizycie w jednym z salonów wyszłam śmierdząca spalenizną, obolała i rozgrzana jakbym miała gorączkę (to był prawdopodobnie efekt źle dobranych parametrów). Miałam ochotę rozebrać się do naga choć był środek brzydkiej, mokrej jesieni. Ostatkiem sił dotarłam do apteki po zalecony krem. Ból był tak straszny że za krem chciałam zbliżeniowo zapłacić… dowodem osobistym. Poza bólem byłam rozczarowana brakiem spokojnej i serdecznej rozmowy przez zabiegiem, brakiem propozycji jakiegokolwiek znieczulenia i brakiem poszanowania intymności. Szczerze? Czułam się jak zwierzak na fotelu weterynaryjnym (nie do końca wiem jak się czują zwierzaki ale obstawiam, że średnio leżąc na zimnym fotelu z lampą skierowaną prosto w pyszczek). Nie poddałam się jednak i poszłam na następny zabieg go innego salonu. Tym razem w wyborze salonu nie kierowałam się promocjami tylko zapłaciłam odrobinę więcej ale:

Pani miała dla mnie tyle czasu ile potrzebowałam (i była miła) – wyjaśniła wszelkie wątpliwości, jeśli chciałam zrobić przerwę z zabiegu to bez gadania przerywała, po zabiegu nie wyganiano mnie z pokoju. Mogłam w spokoju „dojść do siebie”

Gabinet był czysty, schludny i nie musiałam rozbierać się na oczach personelu

Zaproponowano mi znieczulenie (nie podziałało za bardzo ale to już wina mojej skóry), na moją prośbę chłodzono skórę okładami z lodu i dostałam piłeczki do ściskania

Reasumując, warto znaleźć salon, w którym poczujecie się dobrze.

Kolejną ważną kwestią jaką warto wziąć pod uwagę (poza starannie dobranym gabinetem) jest fakt, że my kobiety pod wpływem różnych czynników inaczej zareagujemy na ból. Skóra może być bardziej wrażliwa w zależności od: momentu cyklu w jakim się znajdujemy (po okresie, w owulację czy przed okresem), od pory dnia, niewyspania, pogody. Na pewne czynniki nie mamy po prostu wpływu. Ponadto, jednych bardziej boli depilacja bikini, inni z kolei wyją z bólu przy depilacji pach (to ja) a ból przy depilacji bikini określają jako znośny.

Depilacja laserowa – czy warto?

Według mnie tak! Żałuję, że nie starcza ona na całe życie (włosy mogą powrócić np. pod wpływem zmian hormonalnych) ale efekt przerzedzenia włosów widać już po pierwszym zabiegu. Zdecydowanie ułatwia to dbanie o higienę i samopoczucie.

Niektórzy lekarze krytycznie oceniają usuwanie owłosienia z okolic intymnych, argumentując, że włosy stanowią naturalną barierę dla drobnoustrojów a brak włosów oznacza więcej infekcji.  Ze swojej strony mogę poradzić zainwestowanie w Mucovagin, który pomagają dbać o zdrowie intymne kobiet. Po zabiegu depilacji w aptece warto zaopatrzyć się w zalecany krem kojący np. Alantan i właśnie  Mucovagin (w globulkach lub żelu). Pomoże Wam utrzymać właściwy poziom nawilżenia okolic intymnych, które mimo że nie są bezpośrednio rażone laserem, to na dopieszczenie absolutnie zasługują!

A jakie są Wasze doświadczenia związane z depilacją laserową?

Pozdrawiam,

Ania

Źródła:

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/zabiegi-profesjonalne/depilacja-laserowa-co-musisz-wiedziec-zanim-wybierzesz-sie-na-zabieg_38049.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here