Dlaczego trzydzieści to nowe dwadzieścia?

0
671

Wczesna trzydziestka to kobieta, która ma ciało dwudziestokilkulatki, ale w głowie i doświadczeniach dominuje już trzydziestolatka. Ponadto ma za sobą dekadę błędów i pracy nad sobą. Czy pamiętacie jak podchodziłyście do pewnych spraw mając dwadzieścia lat, a jak mając trzydzieści?

Fryzury

Podczas ostatnich 10 lat co najmniej dwa razy do salonu fryzjerskiego weszłaś z wizją fryzury na Audrey Hepburn a wyszłaś  jako Amy Winehouse. Byłaś już granatowo-czarną brunetką, wściekle rudą wiewiórą, na głowie był tez jasny świński blond oraz czekoladowy brąz (czekolada ma wiele odcieni i niektóre są naprawdę fajne a inne nie – …szkoda, że Twój był akurat ten mniej fajny).

Przeszłaś cieniowanie, degażowanie, pazurki, balejaż a’la liniejący borsuk… Te wszystkie doświadczenia sprawiają, ze wiesz dobrze w czym Ci do twarzy a w czym absolutnie nie. Co nie przeszkadza raz na jakiś czas zrobić nietrafionej grzywki.

Ciuchy

Prawdopodobnie miałaś w szafie już wszystkie must have które miały uczynić Cię jeszcze lepszą kobietą, czyli np. mała czarna, czerwone szpilki, tamujące dopływ krwi ściskające majtki i coś tam jeszcze… ale po 10 latach już wiesz, że w czerni wyglądasz jak trup, a w czerwonych szpilkach najwygodniej Ci w łóżku. Bez poczucia winy wychodzisz w dresie po bułki i z dumą nosisz spódnice bombkę mimo, że w tym sezonie już jest mocno passe. Ale co z tego skoro to fason, w którym wyglądasz jak milion dolarów?

Seks

Masz łechtaczkę i nie zawahasz się jej użyć. Sama lub z kimś kto na to zasłuży. Nie tylko wiesz czego chcesz w łóżku, ale puszczają zahamowania związane kiedyś z niepewnością czy kompleksami. Libido wzrasta niczym notowania na giełdzie. Aha, i nie strzelasz już buraka przy kupowaniu prezerwatyw na stacji. W zasadzie to jesteś dumna z tego, że uprawiasz dorosły i odpowiedzialny seks.

Zdrowie

Wiesz jak zadbać o swoje zdrowie i umiesz rozpoznać pierwsze symptomy choroby lub osłabienia organizmu. Słowa profilaktyka nie musisz sprawdzać w słowniku. Zimą nosisz czapkę, latem smarujesz się filtrami, a kiedy czujesz podrażnienia okolic intymnych stosujesz probiotyk lub żel dopochwowy z kwasem hialuronowym (przecież wiesz, że w tamtych rejonach czasem wymagasz szczególnego nawilżenia) np. Mucovagin. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia nie wahasz się zasięgnąć pomocy specjalisty.

Eks

Jak był seks to na pewno jest jakiś eks. Jest taki, z którym utrzymujesz kontakt, taki którego na ulicy miniesz i spluniesz, taki  który na zawsze zostanie w sercu jako ten, którego dłoń policzek pali i został po nim w komodzie szalik (no co, tak śpiewał Rubik!). Wiesz już na jakich zasadach budować lub ucinać relacje. Jesteś bardziej świadoma i stawiasz jasne granice w związkach.

Relacje

Szkoda Ci czasu na papierowe znajomości, ludzi którzy są obłudni, nie słuchają Cię lub po prostu nie ma między Wami chemii tak istotnej w długotrwałych relacjach. Wolisz spotkać się z kimś kto Cię lubi, rozumie, kocha lub zwyczajnie pobyć sama.

Imprezy

Piątek, piąteczek, piątunio nie jest tożsamy z banią do rana i kacem gigantem. Całkiem ok jest go spędzić w domu, pod kocem i ulubionym serialem lub po prostu śpiąc.

Hajs się zgadza

Nie ukrywajmy. Masz więcej kasy niż przeciętny student, a to przekłada się na jakość Twojego życia. Lepiej jesz, masz za co dbać o siebie czy pójść na siłownie. Wzrastają też Twoje wymagania w stosunku do jakości kupowanych produktów. Zapewne jak większość społeczeństwa spłacasz właśnie jakiś kredyt, ale to nadal nie jest tak krucha sytuacja jak za czasów licealno-studenckich.


To byłoby na tyle jeśli chodzi o zmiany. A co zmieniło się w Waszym życiu przez ostatnie lata?

Na koniec jednak najważniejsze pytanie – gotowe na kolejną dekadę inspirujących zmian? Bo ja tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here