Druga strefa przyjemności

0
758
Young attractive couple having problems in their relationship

Od czego więc zacząć?

Chęci

Jeśli chcesz spróbować – super! Jeśli czujesz, że to jeszcze nie ten moment – daj sobie czas. Nie zmuszaj się. Stres  i napięcie na pewno nie pomogą Ci się zrelaksować  i czerpać przyjemność ze zbliżenia. Oboje musicie tego naprawdę chcieć, a Ty musisz być zrelaksowana, żeby otworzyć się na ten rodzaj zbliżenia. Jeśli będziesz spięta, nic z tego nie będzie. Pamiętaj, że wyobrażenia i fantazje na temat seksu analnego mogą odbiegać od rzeczywistości i zawsze możecie przestać, wrócić do tego za jakiś czas.

Higiena

Higiena to podstawa w ogóle, ale w przypadku seksu analnego należy o nią zadbać ze szczególną starannością. Odbyt i jego okolice kojarzą się raczej z czynnościami fizjologicznymi, a nie obszarem erogennym. Dlatego Drogie Panie, dla własnego komfortu i komfortu partnera – aby uprzyjemnić sobie grę wstępną weźcie relaksującą kąpiel lub pachnący prysznic.

Lubrykant

Koniecznie! Jeśli dopiero zaczynacie, lubrykant zdecydowanie ułatwi Wam zadanie. I nie zrezygnujecie z niego przy każdym następnym razie, obiecuję! Odbyt nie posiada naturalnego nawilżenia, tak jak pochwa, dlatego seks analny może sprawiać ból. A ból zniechęca. Lubrykant wzmocni doznania i ułatwi penetrację. Ja polecam Mucovagin, ponieważ szybko nawilża i  nie jest zwykłym lubrykantem. Świetnie regeneruje błonę śluzową i tkanki zewnętrzne. Odradzam Wam natomiast stosowanie wazeliny lub oliwki kosmetycznej, jeżeli będziecie używać prezerwatyw, ponieważ środki te niszczą lateks.

Pomoc praktyczna

Na początku przygody z seksem analnym mogą się Wam przydać specjalne gadżety erotyczne do niego przeznaczone, a jest ich naprawdę sporo! Są nieduże i mają odpowiedni kształt przystosowany do przyjemnego pobudzania okolic odbytu. Polecam Wam specjalny korek Bootie S, dzięki któremu nauczysz się rozluźniać mięśnie i czuć wypełnienie odbytu. Takie korki mają różne kolory i rozmiary, swobodnie dopasujesz coś dla siebie. Wiele przyjemności dają koraliki analne. Są to małe kuleczki w kształcie pestek moreli lub śliwki, ułożone w formie sznureczka i zakończone uchwytem. Umieszcza się je w odbycie i powoli wyciąga. Zdecydowanie potęgują orgazm. Intrygujące są tez kulki analne, chyba najbardziej znane. Wiele kobiet używa ich również podczas tradycyjnego seksu. Kulki zawierają w sobie małe kuleczki, które wprawione w ruch, pobudzają mięśnie do rytmicznego obkurczania się, jednocześnie uciskając zakończenia nerwowe odbytu co jest bardzo przyjemne.

Spróbujcie! Może będzie to dla Was dobry początek przed zbliżeniem z partnerem, będziecie wiedzieć też, czego się spodziewać, co się Wam podoba, co sprawia największa przyjemność, a przede wszystkim wyeliminujecie strach.

Nie za mocno, nie za szybko

Delikatność i cierpliwość zagwarantują Wam fajne doznania i dobry start. Zachęcam Was, abyście ustaliły z partnerem, żeby zaczął od delikatnych pieszczot odbytu z jednoczesną stymulacją Waszych piersi, okolic intymnych – tego, co Was najlepiej nastraja.

Pośpiech jest złym doradcą, robienie czegokolwiek na siłę także nie wpłynie pozytywnie na Wasze doświadczenia – zarówno Twoje, jak i Twojego partnera (nawet jeśli jest doświadczony w temacie). Wprowadzenie penisa do odbytu po raz pierwszy nie jest prostym zadaniem i może powodować dyskomfort, dlatego warto robić to powoli i wycofywać się, jeśli odczuwasz ból. W przeciwnym przypadku zniechęcisz się do dalszych prób, a seks analny naprawdę może Ci dać dużo przyjemności!

Higiena nie tylko „przed”

Tak tak tak, higiena „po” jest równie ważna. Nie ukrywajmy, bakterie z odbytu bardzo łatwo przenieść chociażby do pochwy, a stąd już krótka droga do zakażeń intymnych, co jest Wam kompletnie niepotrzebne. Zachęcam Was do używania emulsji do higieny intymnej, np. emulsji Mucovagin, zawierającej łagodzący pantenol i alantoninę oraz antyseptyczną Oktenidynę. Bardzo szybko przywraca równowagę i poczucie komfortu po seksie analnym, a jest to bardzo ważne.

 

Mamy listopad, nadchodzą zimne noce, długie wieczory, warto rozgrzać atmosferę w związku ,w łóżku, w życiu! Odwagi! I samych przyjemności!

 

Sonia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here