Galentynki czyli święto kobiecej przyjaźni

0
1097

Kobiece święto celebrowane tylko w grupie najbliższych sobie przyjaciółek? To brzmi dobrze! Dlatego pewnie Galentynki spotykają się z coraz większym zainteresowaniem dziewczyn w różnym wieku i w różnych miejscach na świecie. Poznaj konkurencję Dnia Świętego Walentego!

Walentynki na całym naszym globie okazały się marketingowym sukcesem. Szał wyprzedaży. Zapchane restauracje i sale kin oraz teatrów. Krzykliwe, pełen czerwonych serc wystawy sklepowe i okolicznościowe billboardy nie dadzą nam 14 lutego przejść spokojnie, bez ciągłego pamiętania o trwającym właśnie Święcie Zakochanych.

Z roku na rok Walentynki wydają się jednak tracić swój impet, a nawet spotykają się z coraz częstszą krytyką i bojkotem. W końcu miłość w związkach powinniśmy sobie okazywać przez cały rok, na okrągło!

Jednak relacje społeczne nie znoszą próżni! Dlatego od kilku lat, w terminie zbliżonym do Dnia Świętego Walentego – bo 13 lutego – odbywają się coraz częściej… Galentynki! Czyli spotkania kilku najbliższych przyjaciółek, imprezy, wspólne wyjścia czy najczęściej domowe kolacje pełne radości i zrozumienia. Będące dowodem naszej wzajemnej, kobiecej miłości i troski.

Tak, jak łatwo się zapewne domyślić, Galentynki to kolejne amerykańskie święto, które spotyka się z zainteresowaniem na różnych kontynentach. Słowo Gal oznacza w amerykańskim slangu dziewczynę. Pomysł na celebrowanie Galentine’s Day zaczerpnięty został z kanwy Parks & Recreation, serialu wyprodukowanego w USA przez NBC. Główna bohaterka w jednym z odcinków urządza huczną imprezę dedykowaną jej przyjaciółkom, osobom, na które zawsze może liczyć i które są jej bardzo bliskie.

Galentynki są alternatywą dla tych kobiet, które znudzone bywają przewidywalnym, kiczowatym scenariuszem kolejnych, tradycyjnych Walentynek, albo też – z wiadomych powodów – przytłacza je tego dnia depresyjne spojrzenie na cały otaczający świat. Galentynki obywają się bez prezentów i bez wystawnych uczt. Najważniejsza i najcenniejsza jest możliwość spotkania się najbliższych sobie dziewczyn i porozmawianie, wspólne śmianie się, zwierzanie, a nawet płakanie. Bo przecież każda z nas ma w swoim otoczeniu taką niesamowitą, żeńską ekipę, która ułatwi i koloruje nasze życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here