Czy istnieje coś takiego jak dopasowanie seksualne?

0
3334
Attractive young couple sharing intimate moments in bedroom

Seks to nie tylko genitalia w odpowiednim rozmiarze, więc i dopasowanie seksualne nie może sprowadzać się jedynie do rozmiarowego dopasowania pochwy i penisa.

Powyższe zdanie to jednocześnie dobra i zła informacja.

Dobra, bo nawet jeśli Twój partner nie jest hojnie obdarzony przez naturę to nic straconego – jest nadal duża szansa na to, że będziecie prowadzić udane życie seksualne.

Zła, bo czynników dopasowania seksualnego jest tak wiele, że dogadanie się we wszystkich graniczy z cudem a życie seksualne często staje się poligonem kompromisów.

Co poza wielkością narządów płciowych składa się na tzw. dopasowanie seksualne?

Zapach i smak

Nie chodzi mi o to czy ktoś dba o higienę czy nie (choć też jest to ważne ?) ale o to, że jedni ludzie pociągają nas samym swoim naturalnym zapachem, podczas gdy do innych trudno nam się zbliżyć bo na samą myśl nas odrzuca. Ślina, sperma czy pot jednego mężczyzny wyda Ci się całkiem ok, a po kontakcie z kimś kogo zapach i smak Cię brzydzi może być Ci nawet niedobrze. Niezależnie od tego czy będzie miał dużego czy małego penisa wszystko posypie się już na etapie zapachu i smaku.

Wygląd partnera

Podobnie jak w wypadku poniżej omawianych preferencji seksualnych – każdy z nas zwraca uwagę na coś innego. Przykładowo dla Ciebie, nie ma nic bardziej pociągającego niż szerokie męskie ramiona, w których możesz się poczuć jak małe bezbronne stworzenie i nie wyobrażasz sobie, że niższy od Ciebie mężczyzna mógłby Cię pociągać. Tymczasem Twoja koleżanka zza biurka mimo 179 cm wzrostu zawsze ogląda się za niższymi facetami. Jedne z nas pragną wydepilowanego muskularnego chłopaka, a inne misiowatego i zarośniętego samca. Stare przysłowie mojej babci – każda potwora znajdzie swojego amatora zaczyna mieć nowe znaczenie.  

Preferencje seksualne

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie udanego życia seksualnego bez seksu oralnego. Inni z kolei, bez penetracji nie uznają, że mieli satysfakcjonujące zbliżenie. Jeszcze inni są fanami seksu analnego, albo nie wyobrażają sobie uprawiania seksu przy świetle dziennym. Na pozór są to błahostki ale na dłuższą metę zderzanie się z oczekiwaniami partnera lub partnerki, których w żaden sposób nie chcemy zrealizować może być frustrujące.

Częstotliwość i pora dnia uprawiania seksu

Jedni wolą rano, inni popołudniu. Jednym wystarczy raz w tygodniu, podczas gdy inni bez szybkiego numerka przed pracą nie chcą wyjść z domu. Zgranie się temperamentem to połowa sukcesu, a duże rozbieżności w zakresie tego jak często chcemy się kochać na dłuższą metę będą trudne do przeskoczenia.

Różnorodność i inwencja.

Punkt piąty dorzucił mi do czterech pozostałych przedstawiciel płci brzydkiej. Zupełnie nie pomyślałam o tym, że jedni z nas lubią rytuały – seks zawsze o tej samej porze, zawsze w łóżku, zawsze po kąpieli i nie lubią łamać schematów. Dzięki temu czują się komfortowo i bezpiecznie. Inni z kolei lubią jak za każdym razem jest choć trochę inaczej, nie ma czasu na nudę! Skoro partnerka jest ta sama to przynajmniej zróbmy to raz na tylnym siedzeniu samochodu, a raz na stole w jadalni… Pytanie czy obu stronom to odpowiada?

Udane życie seksualne to takie, w którym do niczego się nie przymuszamy. Ani nie próbujemy przełamać wstrętu do zapachu mężczyzny, ani nie zmuszamy się do seksu co dwie godziny choć nam by wystarczyło raz na dwa tygodnie.

Czasami jest tak, że dopasowanie seksualne przychodzi po kilku tygodniach, miesiącach a czasami od razu wiemy, że to nie to. A jak było w Waszych związkach?

Reasumując, uważam że istnieje coś takiego jak dopasowanie seksualne ale… jest zdecydowanie trudniejszym tematem niż na początku może się wydawać.

Zgadzacie się ze mną?

Pozdrawiam,

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here