Keep calm czyli sposób na udane walentynki singielki.

0
310

Bardzo często powtarzam smutną zależność swojego życia – bardzo, ale to bardzo lubię Walentynki, ale niestety od wielu lat (!) to święto nie lubi mnie. Cóż, nie każdy musi lubić każdego, ale… no bez przesady!  Pamiętam, że kiedyś w dzień po Walentynkach rozstał się ze mną chłopak. Te w 2008 roku spędzałam ze współlokatorkami paląc sziszę. Jedna przez drugą ciągałyśmy zasmarkanym od płaczu nosami i jak w kiepskim filmie obiecywałyśmy pozostałym, że „następne Walentynki będą lepsze”. W moim wypadku niestety nie były. W kategorię jednych z najgorszych zaliczyłabym 14 lutego 2014 roku, kiedy to z ukochanego Paryża musiałam przenieść się do Irlandii. Na wyspie panował huragan Ruth i start opóźniał się godzinami. Miałam dużo czasu na wysłanie miliona rozpaczliwych sms-ów i przemyśleń na temat życia jakie zostawiam za sobą we Francji. Kiedy wysiadłam samotnie z samolotu – na dzień dobry Walentynki zdzieliły mnie irlandzkim deszczem po twarzy. Wiedziałam, że będzie ciężko. I faktycznie było.

Nic nie poradzę na to, że mimo negatywnych doświadczeń nadal lubię dawać prezenty bliskim sercu osobom, pisać listy, kartki, robić kolaże, zdjęcia, wyklejanki, wrzucać do kieszeni dwuznaczne liściki, dawać kupony na różne mniej lub bardziej sprośne usługi ;)… Walentynki są dla mnie pretekstem i fajną okazją, by postarać się bardziej niż zazwyczaj coś komuś podarować. Nie musi to być nic nadzwyczajnego ani drogiego.

Mamy początek 2017 roku, a ja znowu jestem singlem. Jednak w tym roku przechytrzyłam „samotne Walentynki”.  Rozejrzałam się wokół siebie i dość szybko okazało się, że nie tylko ja jestem bez pary, nie tylko ja nie mam ochoty spędzić Walentynek samotnie i co najważniejsze – nie tylko ja nie chcę ich spędzić na rozpaczaniu i oczernianiu facetów. Eureka! Od słowa do słowa, trzy pozostałe singielki wzięły urlop i jedziemy w góry. Zrobiłyśmy sobie prezent – na walentynki 2017 podarujemy sobie urlop, spokój i dobre, sprawdzone towarzystwo.  Chcemy odpocząć, pojeździć na nartach, pospać, zjeść coś dobrego, pograć w karty, obejrzeć film. Bez spiny, bez oczekiwań, bez dramatów i ściany płaczu. Każda z nas chce zająć się najważniejszym związkiem jaki ma w swoim życiu – związkiem z samą sobą.

Co zrobić jeśli nie możesz sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd, a nie bardzo wiesz jak ugryźć temat „Walentynek singla”?

Tak naprawdę rada jest tylko jedna. Zapytaj siebie na co masz najbardziej ochotę i to zrób.

  1. Jeśli czujesz, że chcesz zignorować to „święto” to zignoruj i idź wcześniej spać. Twoje ciało Ci za to podziękuje.
  2. Jeśli czujesz, że chcesz przepłakać ten wieczór, bo serce Ci pęka na myśl o swojej sytuacji uczuciowej to nie pakuj się na siłę z koleżanką „z łapanki” (ona jedyna nie miała planów na wieczór, ale tak naprawdę jej nie lubisz) ani z frajerem z Tindera do przeludnionego kina na premierę „Ciemniejszej strony Greya”. Zostań w domu i płacz. Sama lub przy kimś. Żaden wstyd. Niech pierwsza rzuci kamieniem ta z nas, która nigdy nie ryczała w Walentynki 😉
  3. Rozejrzyj się wokół siebie. Może ktoś z Twoich znajomych lub przyjaciół ma ochotę spędzić ten wieczór przy winku, w dobrym towarzystwie? A może zorganizuj alternatywną imprezę „antywalentynkową”? Zbierz przyjaciół i świętujcie to, że nie musicie wydawać milion monet na tandetne czerwone serduszka 🙂
  4. Jeśli czujesz, że na co dzień nie masz dla siebie czasu to znajdź go w Walentynkowy wieczór. Zrób sobie prezent – może idź na masaż olejowy całego ciała? Nie masz kasy? Nie ma problemu! Zrób sobie domowe SPA – peeling domowy (zmieszaj sól i oliwkę dla niemowląt), maseczka, kąpiel w wannie…
  5. Jeśli czujesz, że masz ochotę na seks a aktualnie nikt Ci w tej kwestii nie pomoże to pomóż sobie sama. Zapal świece, włącz wyobraźnię, wspomóż się żelem do pielęgnacji i nawilżania okolic intymnych, np. Mucovagin żel i baw się dobrze!
  6. Maraton seriali zawsze brzmi dobrze. O tym jakie seriale są super kobiece pisałam tu.

Walentynki to święto miłości. Jesteś zbyt ważna, żeby spędzić je nie tak jak chcesz!

Jestem ciekawa jakie są Wasze sposoby na udane Walentynki?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here