Kiedy w końcu będę miała orgazm?

0
825
Top view of couple in love having intimate sex in bed. Passionate young couple on bed making love.

Dlaczego kobiety mają problemy z osiągnieciem orgazmu?

Powodów może być tak wiele jak kobiet na ziemi. Nie sposób omówić wszystkie aspekty zarówno te psychiczne jak i fizyczne. Zapytałam o opinię kilka moich koleżanek. To co od nich usłyszałam nie różniło się wiele od zawartości najnowszego raportu seksuologa, prof. Izdebskiego na temat seksualności Polaków.

„Od dziecka byłam wychowywana w przekonaniu, że seks jest grzechem. Bardzo dużo czasu zajęło mi zrozumienie, że zarówno seks jak i moje ciało są ok. Orgazmy zaczęłam osiągać dopiero po wyprowadzeniu się z domu rodzinnego i odcięciu od konserwatywnego wychowania.”

„Kiedy uprawiam seks w prezerwatywie, a tabletek antykoncepcyjnych nie mogę brać, panicznie boję się zajścia w ciążę. Koncentruję się na tym tak bardzo, że cała radość z seksu znika.”

„Mój obecny partner mnie onieśmiela. Podczas seksu ciągle zastanawiam się czy spełniam jego oczekiwania jako kochanka, czy nie jest znudzony, czy go podniecam czy nie wkurza się jak nie mogę osiągnąć orgazmu.”

„Jestem „tam” za sucha. Boję się, że mój mąż pomyśli, że mnie nie podnieca. Tymczasem to po prostu brak wystarczającego nawilżenia mi przeszkadza by cieszyć się seksem.

Co na to statystyki?

Trudności z odbyciem stosunku zadeklarowało aż 58% kobiet! Głównym powodem trudności było zmęczenie (31%) i obawa przed ciążą (26%) ale ankietowane mówiły też o tym, że wątpią w swoją atrakcyjność (12%) lub o zgrozo, odrzuca je brak higieny partnera (7%)²!

5 rzeczy, które możesz zrobić żeby zwiększyć prawdopodobieństwo orgazmu:  

  1. Wyluzuj – nie koncentruj się obsesyjnie na osiągnieciu orgazmu seks to nie tylko orgazm ale i bliskość, czułość, intymność. Im bardziej będziesz się na tym koncentrować na tym, że nie możesz zasnąć , tym trudniej będzie Ci zasnąć w osiągnieciu orgazmu ta zasada również działa.
  2. Poczuj się piękna – stań przed lustrem i powiedz to co z pewnością wie już cały świat. Jesteś świetną babką a seks z Tobą to zaszczyt. Masz miękką skórę, kobiece kształty i cudowną osobowość. Nie pomogło? dla podbudowy nastroju zainwestuj w manicure i pedicure oraz seksowną bieliznę. Piękne ciało zasługuje na piękne opakowanie!
  3. Nie obawiaj się konsultacji ze specjalistą – jeśli czujesz, że Twojego problemu nie rozwiąże dobry manicure i zakup skąpych majteczek to nie czekaj i wybierz się do specjalisty. Psycholog, psychiatra czy seksuolog pomogą Ci zdefiniować źródło problemu i razem na pewno znajdziecie najlepszą terapię
  4. Naucz się orgazmu sama – Kwestią sporną jest czy masturbacja pomaga czy przeszkadza w osiągnięciu orgazmu z partnerem. Jedni mówią, że tylko w ten sposób nauczysz się jak osiągać przyjemność seksualną, a potem nauczysz partnera jak sprawić żeby było Ci dobrze. Inni twierdzą, że przyzwyczajenie ciała do tych samych bodźców utrudni lub nawet uniemożliwi osiągniecie orgazmu z partnerem. Cóż.. pozostaje spróbować ?
  5. Jeśli źródłem Twoich oporów w łóżku jest brak odpowiedniego nawilżenia miejsc intymnych to polecam sięgnąć po Mucovagin. Do wyboru masz żel i globulki dopochwowe. Produkt zawiera kwas hialuronowy, który doskonale nawilża najwrażliwsze części Twojego ciała.

A jakie są Wasze sposoby na osiągnięcie orgazmu? Chętnie się dowiem!

Pozdrawiam,

Ania

Źródła:

  1. http://dziendobry.tvn.pl/ile-procent-kobiet-przezywa-orgazm,8383,n.html
  2. http://mediarun.com/pl/marketing/seksualnosc-polakow-2017-nadal-jestesmy-grzeczni-powsciagliwi-pelne-wyniki.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here