Kultowe torebki, których pragniemy najbardziej

0
472

Dobra torba to dobra inwestycja. Będę to powtarzać aż do znudzenia. Nie słyszałam jeszcze, żeby ktoś pogardził nawet używaną torbą od Chanel. A w przypadku używanej torby z sieciówki – cóż, różnie bywa. Zazwyczaj jej żywot kończy się po jakichś kilku sezonach, choć bywają też takie rewelacyjnie wykonane wyjątki od reguły. No i jeszcze ta cena… W przypadku produktów luksusowych, jak sama nazwa wskazuje, nie wystarczy nam kilkaset złotych, za które mogłybyśmy nabyć już dowolny model (i żeby tylko jeden) torebki z jakiegoś popularnego sklepu w galerii handlowej. Dlaczego zatem nie zacząć oszczędzać na taką luksusową? Tylko właśnie, na którą?

’2.55’ Chanel

Chyba nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Czarna, pikowana, skórzana. Łańcuch na ramię. Dla wielu niedościgniony ideał.

’Sac De Jour’ Saint Laurent

Jeden z najbardziej upragnionych projektów w świecie mody. Choć ostatnio częściej widuję kobiety z klasyczną ’Kate’, to jednak ’Sac De Jour’ ciągle nie przestaje zachwycać.

’Speedy’ Louis Vuitton

Torba-kuferek ozdobiona logo to zdecydowanie model wszędzie rozpoznawany i wzbudzający zazdrosne spojrzenia.

’Birkin’ Hermès

Wiele kobiet twierdzi, że gdyby do końca życia mogłoby mieć w swojej szafie tylko jedną torbę, byłaby to właśnie ’Birkin’.

’Antigona’ Givenchy

Klasyczna torba Givenchy pojawia się co jakiś czas w nowej odsłonie. I za każdym razem robi piorunujące wrażenie.

’Falabella’ Stella McCartney

Projektantka, dzięki odrzuceniu materiałów pochodzenia zwierzęcego, wciąż zyskuje nowych fanów na całym świecie. ’Falabella’ to właśnie jej ogólnoświatowa wizytówka.

’Lady Dior’ Dior

Nazwę zawdzięcza księżnej Dianie, która zakochała się w tym projekcie. I faktycznie – obok ’Lady Dior’ nie można przejść obojętnie.

Siedem to szczęśliwa cyfra, ale myślę, że większości z nas wystarczyłaby nawet jedna z tych siedmiu kultowych toreb. Dlaczego ich pragniemy? Może to chęć przynależności do materialnej sfery, która nie jest dana każdemu. Może to zmaterializowana forma miłości do mody. A może po prostu lubimy piękne rzeczy i nikogo to nie powinno interesować?

Oczywiście takich ponadczasowych projektów jest znacznie więcej. Dolce & Gabbana, Gucci, Fendi, Prada, Valentino, Céline, Tom Ford, Alexander McQueen, Chloé, Balenciaga… Wszyscy najlepsi projektanci największych domów mody słyną z zachwycających modeli toreb. Chcecie je poznać? A może nie trzeba Wam już ich przedstawiać? Dajcie znać w komentarzach i pamiętajcie – niektórzy doskonale rozumieją Waszą miłość do torebek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here