Jaki makijaż jest bezpieczny dla alergicznych oczu?

Podrażnienia oczu mogą powodować nie tylko kosmetyki stosowane bezpośrednio na skórę w okolicach oczu, ale też podkład czy puder który nakładamy na całą powierzchnię twarzy. Stąd właściwa pielęgnacja delikatnej skóry oczu jest niezwykle ważna.

0
412

Jaki makijaż do wrażliwych oczu?

Skóra wokół oczy jest wrażliwa sama w sobie, jednak niektóre z nas mają szczególnie wrażliwą i podatną na uczulenia skórę. Jak się okazuje, podrażnienia oczu mogą powodować nie tylko kosmetyki stosowane bezpośrednio na skórę w okolicach oczu, ale też podkład czy puder który nakładamy na całą powierzchnię twarzy. Stąd właściwa pielęgnacja delikatnej skóry oczu jest niezwykle ważna.

Kiedy zacząć się niepokoić?

Jeśli odczuwasz pieczenie, swędzenie lub twoje oko jest zaczerwienione lub łzawisz a twoje oczy są opuchnięte lub schodzi z nich skóra, zastanów się czy może być to związane z kosmetykami, których używasz. Jak się okazuje do najgroźniejszych należą wodoodporne tusze do rzęs i konturówki. Specjaliści zwracają też uwagę na cienie do powiek. Na przykład zielony cień może zawierać tlenek chromu, brązowy – może zawierać zanieczyszczony niklem tlenek węgla, róże i fiolety – karmin. Jeśli nie używasz żadnego z tych kolorów tuszu, być może jesteś uczulona na lanolinę, która jest bazą dla cieni i tuszów.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie, co jest przyczyną wystąpienia alergii jest wykluczanie poszczególnych produktów. Może okazać się też, że żadna z powyższych przyczyn nie dotyczy ciebie, wówczas warto skonsultować się ze specjalistą celem fachowej diagnozy.

Jaki makijaż jest odpowiedni dla alergicznej skóry oczu?

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów hipoalergicznych, a więc niezawierających alergenów. Jeśli twoja alergia jest uciążliwa, powinnaś wziąć pod uwagę zakup tego typu kosmetyków.

Możesz też rozważyć stosowanie kosmetyków, przy stosowaniu których ryzyko wystąpienia alergii jest mniejsze. Do takich kosmetyków zaliczamy tusze do rzęs w kolorze czarnym lub granatowym (jednak nie wodoodporne, gdyż te najczęściej powodują reakcje alergiczne), cienie do powiek w odcieniach beżu lub jasnego brązu i o konsystencji raczej kremowej niż sypkiej. Wybierając kosmetyki, zwracaj uwagę na ich skład i stosuj zasadę – im krótszy skład, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia.

Wykonując makijaż zwróć również uwagę na akcesoria, których w cym celu używasz. One również powinny cechować się wysoką jakością materiałów, ale też miękkością i delikatnością. Dzięki temu unikniesz podrażnień skóry, które sprzyjają alergiom.

Permanentne rozwiązanie problemu makijażu dla alergiczki

Jeśli borykasz się z regularnymi reakcjami alergicznymi w okolicach oczu, rozważ makijaż permanentny. Jest to zabieg dość drogi, jednak wystąpienie uczulenia w jego wyniku jest niewielkie. Wykonanie permanentnych kresek na powiekach spowoduje efekt gęstych rzęs, a ponadto ograniczy czas, jaki każdego dnia poświęcasz na wykonanie makijażu na powiekach przynajmniej na 3 do 5 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here