Mama – najważniejsza osoba w życiu każdego z nas.

0
921

Narodziny…

Od pierwszych chwil narodzin dziecka tworzy się niezwykle wyjątkowa więź, która pozostaje już na zawsze. To matka wzbudza w dziecku poczucie bezpieczeństwa i obdarowuje je swoją matczyną miłością. Począwszy od pierwszych słów i kroków, uczy właściwych zachowań, wszczepia w nas poczucie własnej wartości oraz odpowiedni stosunek do innych osób. Pomaga poznawać świat oraz każdy jego element. Każde dziecko naśladuje jej zachowanie, które z czasem przenosi w dorosłe życie. Jest dla dziecka największym AUTORYTETEM.

Przyjaciel…

Mama pełni rolę także PRZYJACIELA. Pocieszenie z jej strony, wsparcie, wysłuchanie jest dziecku bardzo potrzebne, szczególnie wtedy kiedy czuje się odrzucone. To ona wspiera je w podejmowaniu decyzji zgodnie z tym, co podpowiada mu serce. Kibicuje mu w każdym jego działaniu, bez względu na wszystko. Jest naszą podporą, możemy polegać i liczyć na nią w każdej chwili.

Troska…

Podczas dorosłego życia czy zaganiania nie zawsze pamiętamy o tym, by spokojnie i szczerze porozmawiać z najważniejszą osobą, jaką jest MAMA. Oddalamy się od niej, rzadziej ją odwiedzamy, czasami zwyczajnie zapominamy o niej. A przecież, kto za nami bardziej tęskni niż ONA sama? Kto martwi się każdego dnia czy jesteśmy zdrowi, szczęśliwi lub smutni?
Warto pielęgnować tę relację do ostatniego dnia, bo nikt nigdy nie zastąpi nam mamy.

Dzień Mamy – 26 maja

To wyjątkowy dzień. W tym dniu powinniśmy spędzić go z Mamą. Pamiętajcie jednak… nie traktujmy go jako jednorazową wizytę u Mamy. Starajmy się każdego dnia cieszyć się każdą chwilą spędzoną z nią. Ale przynajmniej w tym dniu okażmy jej jak najwięcej szacunku, miłości i przede wszystkim podziękujmy jej za trud włożony w nasze wychowanie oraz po prostu za to, że JEST. Zastanawiacie się pewnie jaki prezent będzie dla niej najlepszy? Wymarzonym prezentem jesteście dla niej WY. Wystarczy, że okażecie jej ciepło, troskę i czas – czy to na spotkanie czy długą rozmowę przez telefon, gdy akurat nie możecie być blisko siebie. To będzie dla niej najlepszy prezent!

Wszystkim Mamom – zarówno tym, które swoje pociechy mają obok siebie jak i mamom, których pociechy opuściły gniazdo życzymy wszystkiego co najlepsze, nieskończonej miłości i cierpliwości dla swoich pociech. Niech każdy dzień przynosi Wam wiele powodów do radości. Dużo promiennego uśmiechu na co dzień oraz dużo zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here