Marzenia się spełniają! Anett wybiera najlepsze zabawki na Dzień Dziecka!

2
636

Nieco o marzeniach, czyli co naukowcy na to

Dzięki marzeniom dzieci są spokojniejsze, rzadziej czują niepokój, są bardziej zmotywowane do wykonania zadań, i to w krótszym czasie – do takich wniosków doszli naukowcy na Uniwersytecie w Południowej Kalifornii. Mniejsza o Kalifornię… marzenia pomagają także w koncentracji oraz wpływają pozytywnie na wyniki w nauce. Marzenia pozwalają optymalnie się zrelaksować co jest nieocenionym wsparciem dla jego rozwoju emocjonalnego i odpoczynku dla mózgu. Możemy pokusić się zatem o stwierdzenie, że receptą na sukces jest wspieranie dziecka poprzez stwarzanie mu warunków do marzeń.

Czy to bajka czy nie bajka – oto spełniają się marzenia

Idealnym przykładem potwierdzającym powyższe jest historia Alex Khaykin, dziewczynki z Tel Awiv, której pomysły z dzieciństwa po kilkunastu latach ujrzały światło dzienne. Bajka nie bajka zaczyna się tak: Była sobie raz mała dziewczynka, która lubiła tworzyć gry i zabawy dla swoich małych przyjaciół. Dziewczynka dorastała z głową pełną pomysłów, z każdym dniem ciekawszych, tworząc i wprawiając je w życie uszczęśliwiała innych. Z czasem, gdy już nieco dorosła, uświadomiła sobie, że jej pomysły przynoszą wiele radości dzieciom, które z pasją i kreatywnością oddawały się zabawie. Kiedy dorosła już całkiem zamiłowanie do kreowania dla dzieci zamieniła się w zawód i najlepsze swoje pomysły zaczęła przekształcać w kreatywne zestawy zabawkowe dla dzieci. Tak powstała wyjątkowa marka KIPOD. I jeśli miałabym polecić jakieś zabawki na Dzień Dziecka dla dzieci w wieku 3-6 lat, to nie wahałabym się ani chwili. Przyjrzyjmy się tym niesamowitym zestawom.

Zabawki KIPOD powstają z różnych gatunków drewna. Już samo to jest ciekawe. Dziecko przy okazji może poznać różnice między różnymi rodzajami drewna co podczas spaceru po lesie na pewno powróci w ciekawej interdyscyplinarnej 😉 rozmowie o drzewach, ulubionych zabawkach i różnorodności przyrody. Designersko pomyślane zestawy pozwalają na oddanie się montowaniu, nakładaniu, przeplataniu, oklejaniu – słowem twórczej pracy nad stworzeniem nowej zabawki. Nieporównywalny z innym surowcem zapach jaki daje drewno, jego stukot, możliwość odrestaurowania to wartości dodane Kipod, które uwrażliwiają na piękno rzeczy prostych i naturalnych. KIPOD świetnie asystuje rozwojowi kreatywności, wyobraźni i zdolności motorycznych u dzieci, pozwalając im doświadczać i cieszyć się własną pracą i wyobraźnią – idealnie jeśli dzieje się to na oczach rodzica i współzabawie. Np podczas tworzenia Funny Creatures czyli Wesołych Stworków.

Kto by tak nie chciał!

Jak widać powyżej można? Można! Na szczęście czasy kiedy „ryby i dzieci głosu nie mają” minęły bezpowrotnie – miejmy nadzieję. Zarówno psychologia dziecięca i stosowane modele jak i świadomość rodzicielska objęła zdrowe podejście w tym względzie nie negując dla zasady tego co dziecko ma do powiedzenia. Edukacja niestety pozostawia wiele do życzenia – powinna bardziej skupić się na zapewnieniu dzieciom czasu na przemyślenie, na podjęcie decyzji, na wybór, znalezienie rozwiązania, nie zaś jak dotychczas na sztywne stosowanie się do określonych schematów i nacisku na czysto teoretyczne podejście.

Jako rodzice możemy próbować, ba powinniśmy , a nawet musimy pracować nad ubogacaniem wnętrza naszych dzieci, ich osobowości, pozwolić im na własne zdanie – często przecież odmienne od naszego. Pozwolić na zdobywanie doświadczeń, na sparzenie się często i porażkę. Stwórzmy dzieciom przestrzeń do marzeń i beztroskiego popełniania błędów. Pozwólmy marzyć, rozwijać się i dążyć do tych marzeń spełnienia nawet jeśli wg nas nie mają szansy na realizację to dajmy dzieciom wiarę!

W marzeniach siła!

Dla zapewnienia zdrowego rozwoju w dłuższej perspektywie niezbędna jest spokojna refleksja, odpoczynek dla ciała i umysłu – niech czas na marzenia i wspólne wymyślanie będzie codziennością, rutyną, tradycją rodzinną. Marzenia to też dobry sposób na konflikt z dzieckiem, które chce coś, czego dać mu nie możemy, nie chcemy, czy nie powinniśmy. Na kolejną prośbę np. o nowy samochodzik, możemy odpowiedzieć – bardzo chciałabym ci dać nowe autko, superszybkie, w niebieskim kolorze – twoim ulubionym. Miałoby odkryty dach i otwierane drzwi – gwarantuję, że maluch załapie od razu i sam zechce uczestniczyć z nami w tym marzeniu 🙂 mamy to wypróbowane!

Nie ma złotego środka na wychowanie – nie ma też idealnych rodziców! Jednak świadomość popełniania błędów stawia nas o krok dalej na drodze do osiągnięcia szczęśliwego dziecka, które kiedyś będzie dorosłym. Bardziej dobitnie – wychowujmy w taki sposób, aby powstrzymać się przed podcinaniem skrzydeł, krytykowaniem – dajmy w zamian wiarę w możliwości dziecka, dbajmy o kształtowanie poczucia jego własnej wartości i wspierajmy w marzeniach.

Czy wspominałam już, że wybrałam zestawy KIPOD na Dzień Dziecka dla moich małych marzycieli? Otóż zrobiłam to i już nie mogę się doczekać aż się do nich dobiorą!

2 KOMENTARZE

  1. Mnie się najbardziej podobają jednak te prezenty typu konsola. Oczywiście po zakupie to dziecku z umiarem dozować te rozrywki, natomiast konsola w ME za 1000 zł to jest śmiesznie niewiele.

  2. KIPOD to zabawki kreatywne – przepraszam, raczej nijak można je porównać do konsoli 🙂 zapach drewna, zwinne manewrowanie paluszkami, dotyk różnych faktur surowca, aby osiągnąć zamierzony w myślach efekt 🙂
    Celebrujmy wspólne chwile z dziećmi – czas mija szybko – wspomnienia pozostają na zawsze!
    To co zyskają w czasie wspólnej zabawy, nie da im żadna nowinka techniczna, gra, którą „rozkminiają” najczęściej w pojedynkę gdzieś na kanapie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here