Nawet tego nie próbuj! Czyli najgorsze internetowe porady

2
674
Surprised redhead girl with laptop on blue background

Nieważne, czy szukamy leku na raka, sposobu na odczarowanie dziecka lub instrukcji skonstruowania bomby. Internauci czuwają i mają odpowiedź na wszystkie pytania. Zawsze w gotowości, służący dobrą radą… a to się przecież chwali! No… może jednak nie zawsze. Dzisiaj mam dla was spis 3 beznadziejnych internetowych porad, które znalazłam tylko w tym tygodniu, a z których nikt nigdy nie powinien skorzystać. Chyba, że nie ma nic do stracenia.

Odczaruj dziecko swoimi majtkami!

Serio. Jeśli Wasze dziecko płacze cały czas i nie potraficie go uspokoić, to znaczy, że ktoś je zauroczył. Wystarczy tu rozpiąć, tam opuścić, sięgnąć ręką po tę znoszoną część bielizny, przetrzeć nią twarz dziecka(!!!) i… voilà! Urok zdjęty!

Jeśli faktycznie dziecko jest wyjątkowo niespokojne, najlepiej udać się do prawdziwego eksperta – lekarza, który stwierdzi, czy maluchowi aby przypadkiem nic poważnego nie dolega.

Nie piecz ciasta i nie dotykaj ogórków, Ty krwawiąca wiedźmo!

Tak jest! Bo ciasto drożdżowe nie wyjdzie, a kiszenie ogórków pójdzie na marne. Wekowanie i pieczenie możesz sobie darować właśnie w trakcie miesiączki. I tak nic z tego nie będzie. Także jeśli szukasz odpowiedzi dlaczego znowu Ci nie wyszło, oto ona – podczas okresu nie wykonujemy powyższych czynności!

Nie, nie musicie czekać do końca miesiączki, ani nie musicie dostosowywać powyższych czynności do swojego kalendarzyka. Jeśli ciasto drożdżowe nie rośnie, to najczęściej okazuje się, że drożdże zostały potraktowane zbyt wysoką temperaturą. A z ogórkami też różnie bywa – źle zakręcony słoik, nieodpowiednie nawożenie i tak dalej. W końcu od czego mamy sklepy?

Przemywaj pochwę olejkiem eterycznym!

Suchość pochwy może być przecież wywoływana przez bakterie i grzyby, a z tymi radzi sobie bezkonkurencyjnie olejek z drzewa herbacianego. Przemywanie nim okolic intymnych zabije wszystkie zarazki i wyeliminuje problem.

Od leczenia infekcji intymnych mamy lekarza, a od nawilżania pochwy – Mucovagin. Olejek z drzewa herbacianego powinien być używany bardzo ostrożnie, „z głową” np. przy problemach z paznokciami. I to też najlepiej pod okiem lekarza, jako środek wspomagający, bo nie zawsze musi pomóc.

To moje top 3 porady, znalezione tylko w tym tygodniu. Na jakie zabobony Wy ostatnio trafiłyście?

2 KOMENTARZE

  1. No to się uśmiałam z tymi majtkami dla dziecka i nacieraniem olejkiem. Żeby w 21 wieku takie rzeczy jeszcze pokutowały, nie wierzę… 😀 A ten mucovagin polecacie? Bo próbowałam innego środka i mi nie pomógł, a o nim słyszałam dobre opinie.

  2. Niestety, nawet w XXI wieku często można znaleźć takie „mądrości” – i wcale nie trzeba jakoś specjalnie długo szukać;)
    Mucovagin szczerze polecam. Oczywiście wszystko zależy od wielu indywidualnych kwestii, bo każdy reaguje inaczej na tego typu środki, ale jeszcze nie spotkałam się z negatywnymi opiniami w swoim otoczeniu. Daj znać, czy i Ty jesteś z niego zadowolona, jeśli się zdecydujesz na stosowanie:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here