O co warto zapytać ginekologa?

0
1077

Porady w zakresie komfortu intymnego

Komfort intymny to zarówno komfort związany z suchością pochwy lub nawracającymi infekcjami intymnymi, jak i komfort współżycia z partnerem. Wymienione w pierwszym wypadku dolegliwości nie muszą być związane bezpośrednio z życiem seksualnym. Dlaczego? W drugiej połowie cyklu (po owulacji) zmienia się poziom pH w pochwie i w naturalny sposób jesteśmy podatne na infekcje intymne. Po dokładnym wywiadzie i badaniu lekarz zasugeruje Ci jaki płyn do higieny intymnej stosować, oraz może zasugerować profilaktykę, np. suplementacje probiotykami lub co stosować kiedy musisz natychmiast złagodzić świąd i pieczenie w oczekiwaniu na wizytę u specjalisty. Jeśli lubisz chodzić na basen, kochasz podróże i nie wyobrażasz sobie z tego rezygnować ze względu na często pojawiające się podrażnienia miejsc intymnych, sprawdź jak w podbramkowych sytuacjach sprawdza się żel łagodzący Trivagin.

Na komfort współżycia z partnerem składa się wiele czynników ale kto doradzi Ci lepiej niż lekarz zajmujący się najintymniejszą częścią Twojego ciała? Jeśli cierpisz na nadmierną suchość pochwy, a lekarz wykluczył przyczyny chorobowe,  spróbuj globulek dopochwowych Mucovagin. Zawierają one kwas hialuronowy, który doskonale nawilża. Lekarz pomoże Ci zdiagnozować i pozbyć się problemu tak żebyś czerpała 100% ze swojej seksualności. Czasem dla zażegnania problemu wystarczy dłuższa gra wstępna – sama przyjemność, prawda? ?

O właściwą suplementację

Każda z nas ma indywidualne potrzeby. Z każdej strony jesteśmy bombardowane ofertami suplementów diety – skąd wiedzieć który jest odpowiedni dla nas i czy w ogóle jest nam potrzebny? W paragrafie powyżej wspomniałam, że suplementacja probiotykami doustnymi (np. Trivagin) wesprze odporność naszych dróg rodnych. Co jeszcze możemy dla siebie zrobić? Warto zapytać o to jak możesz sobie pomóc przy konkretnych schorzeniu np. w zespole policystycznych jajników.  Poza zaleconym leczeniem ważne mogą okazać się także dieta i zmiana trybu życia. Ponadto, lekarz może polecić Ci na przykład dedykowany dla kobiety z PCOS produkt  Ovarin. Dzięki zawartości inozytolu, kwasu foliowego, witaminy D i witamin z grupy B, pomaga uzupełnić dietę w składniki o udowodnionym działaniu.

Leczenie Partnera

Upss… stało się! Po raz kolejny masz infekcje grzybiczną. Lekarz przepisał Ci leki, które pomogą Ci zapomnieć o swędzącym problemie. Pamiętaj (jeśli lekarz zapomni Cię o to zapytać), że Twoje leczenie nie ma sensu jeśli lekarz nie zapisze leków Twojemu partnerowi.

Porady przed planowanym zajściem w ciąże

Czy na pewno wiesz jakie badania warto zrobić przed zajściem w ciążę? Kiedy odstawić tabletki? Czy wystarczy suplementować się kwasem foliowym, a może warto sięgnąć po coś jeszcze? Zanim zaprosisz do swojej macicy malucha, dobrze byłoby upewnić się, że zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy żeby maluch był zdrowy.

Badanie piersi, cytologię i inne badania okresowe

Profilaktyka jest kluczem do tego żeby żyć zdrowo i długo. Rak lub inne choroby wykryte we wczesnym stadium dają duże szanse na wyleczenie. A profilaktyka zaczyna się właśnie na regularnej cytologii, USG piersi, USG narządów rodnych. Nie wahaj się przypominać o tym swojemu ginekologowi.

Ciekawa jestem czy Waszym zdaniem o czymś zapomniałam? Jeśli tak to dajcie znać co dopisałybyście do mojej listy pytań do zadania podczas wizyty u ginekologa.

Pozdrawiam,

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here