Odbuduj pewność siebie wraz z nowym rokiem!

2
560
Cool young girl is entertaining at home with laptop. She is sitting on floor and smiling. Boxes near her

Pewność siebie – to dzięki niej jesteśmy przebojowe, znajdujemy inspirację na każdy dzień, po prostu – żyjemy pełnią życia. Brak pewności siebie wcale nie oznacza, że jesteś cicha myszką, stronisz od ludzi, a szczytem Twoich możliwości jest weekend w czterech ścianach. Niby wszystko z Tobą okej, ale brakuje tego czegoś, by czuć się stuprocentowo zrealizowaną i szczęśliwą kobietą. Oto kilka prostych sposobów na to, jak podbudować własne ego i wyjść na tym dobrze :).

 1. Wygląd, a jakże!
  Na początek coś, od czego utrata pewności siebie u kobiet najczęściej się zaczyna. Ile razy patrzyłaś z zazdrością na piękne paznokcie koleżanki albo perfekcyjne kreski u szefowej? Nie oszukujmy się, abyśmy były bardziej przebojowe potrzebujemy dobrze wyglądać. Znam dziewczyny, które jak mantrę powtarzały stwierdzenie, że one nie będą się nigdy malować, bo im to niepotrzebne. Wiele z nich zmieniło zdanie, kiedy zmieniło otoczenie lub postawiło sobie ambitniejsze cele. Kurs makijażu indywidualnego oferuje już niemal każda wizażystka, a paznokcie hybrydowe można zrobić wspólnie z koleżanką. Na Youtube znajdziesz tysiące sposobów na niesforne włosy i fryzury z nich gotowe w 5 min. To jest naprawdę proste! Wystarczy tylko chcieć :).
 2. Dbaj o zdrowie.
  Nie ważne, czy będzie to zdrowsze odżywianie, karnet na squash czy badania kontrolne – po prostu zrób coś dla swojego organizmu. Możesz pić więcej wody, zaprzyjaźnić się z Mel B, zacząć łykać Trivagin dla poprawienia komfortu intymnego – dobra kondycja ciała to zdrowszy umysł, więcej energii i punkt wyjścia do dalszych podbojów.
 3. Podszlifuj język.
  Jeśli na co dzień używasz angielskiego, przypomnij sobie kilka słów i zwrotów z hiszpańskiego czy rosyjskiego ze studiów. Na pewno masz stare zeszyty i notatki. Zaglądając do nich nie tylko sprawisz sobie przyjemność powrotu do wspomnień, ale także zyskasz pewność siebie podczas zmiany pracy lub zawiązywania nowych znajomości. No i wakacje! Jak fantastycznie będziesz się czuła z nowym ciałkiem rzucając rodzime frazy na Teneryfie? Tego nie możesz sobie odmówić! PS. Jeśli nie masz notatek albo chcesz się podszkolić w nowym języku – nic prostszego. W internecie znajdziesz mnóstwo bezpłatnych kursów online, a na swoim smartfonie w minutę zainstalujesz aplikację do nauki podczas porannej drogi do pracy.
 4. Kup sobie dobre buty.
  Dopasowane do Twojego stylu, dobre gatunkowo, po prostu takie które dadzą ci +5 do energii w nawet najbardziej ponury dzień. Sportowe do biegania albo szpilki. Zalotne muszkieterki. Może to być także płaszcz czy nowa sukienka, którą „ponegocjujesz” w pracy – podział obowiązków, podwyżkę, miły wieczór – nie ma znaczenia co, ważne, że ty będziesz czuć się w tym doskonale :).
 5. Stwórz własny rytuał.
  Najprościej mówiąc – taką rzecz lub czynność, którą będziesz wykonywać codziennie albo raz w tygodniu, a która sprawi Ci przyjemność totalną – pozwoli zrelaksować się lub rozbudzić w Tobie pasję. Nie znam kobiety, która nie lubi kąpieli w blasku świec z aromatycznymi olejkami – raz w tygodniu ta godzina będzie tylko dla Ciebie! Przygotowując zdrową i pięknie wyglądającą kanapkę do pracy nie tylko zjesz pyszny lunch, ale na pewno rozbudzisz ciekawość współtowarzyszy ? Moja znajoma kilka lat temu przyjęła ciekawy zwyczaj, który kontynuuje do dziś. A mianowicie postanowiła raz w miesiącu spotkać się na kawie z dawno niewidzianym znajomym, a raz w tygodniu zadzwonić do bliskiego przyjaciela i po prostu pogadać. Pomysł jest genialny w swojej prostocie, pozwala na obycie towarzyskie i podtrzymanie relacji i rozwiązanie niejednego problemu.
 6. Znajdź pasję.
  Własnoręcznie wykonane cotton balls, spotkanie dla znajomych przy kolacji z własnej kuchni, a może blog podróżniczy – przecież zjeździłaś już pół Europy! – Twoje małe osiągnięcia sprawią ci przyjemność, pomogą w oderwaniu się od rutyny, a na pewno podbudują wiarę we własne sukcesy – także te większe! Zacznij planować – nie tylko pracę i obowiązki domowe, ale również czas wolny.
 7. Bądź konsekwentna.
  Pewność siebie to nasza kobieca broń! Nie odpuszczaj, trwaj w swoich postanowieniach. Asertywność i odrobina egoizmu niejednokrotnie pomaga zyskać w oczach znajomych, a już na pewno pomoże Tobie uporządkować zadania i relacje. Pamiętaj, nie musisz podobać się wszystkim i nie wszyscy musza Cię lubić. Ważne, byś TY czuła się dobrze ze samą sobą. A to będzie widać na zewnątrz!

2 KOMENTARZE

 1. Świetny artykuł! Motywacja 100% – kalendarz z postanowieniami noworocznymi założony ❤️️

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here