Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa

0
159

Na rynku księgarskim pojawiła się publikacja Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa, której autorką jest położna Lucyna Mirzyńska. To jest niezwykle wartościową i potrzebną propozycją wydawniczą na polskim rynku. Przekonaj się, dlaczego książka wyróżnia się na tle innych, podobnych poradników.

Zapraszamy gorąco do zapoznania się z treścią nowej publikacji o tytule Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa, której autorką jest położna Lucyna Mirzyńska. To prezentowana już w dziale Poznaj Położne, uznana krakowska położna rodzinna, laureatka licznych nagród, które przyznają pacjentki. Położna Lucyna Mirzyńska już niemal od 30 lat sprawuje opiekę nad rodzinami czekającymi na powitanie swojego dziecka.

Polecamy również do nabycia książkę Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa, która jest przede wszystkim zapisem spotkań organizowanych przez Lucynę Mirzyńską dla ciężarnych podczas prowadzonej przez nią edukacji przedporodowej. Omawiane w książce zagadnienia dotyczą przygotowania kobiety do chwili porodu, do czasu połogu, a w tym laktacji i prawidłowej opieki nad maluszkiem. Całość publikacji została uzupełniona obszernymi komentarzami położnej Lucyny Mirzyńskiej oraz niezwykłymi, zachwycającymi fotografiami Magdaleny Kinkel-Głodek.

Zawarte w publikacji treści dotyczą polskiej rzeczywistości okołoporodowej i aktualnie obowiązujących standardów i rozwiązań legislacyjnych. Ponadto, za opublikowanymi informacjami znajduje się doświadczenie i wiedza dyplomowanej położnej, edukatorki
laktacyjnej i pedagoga rodziny. Lucyna Mirzyńska przypomina o prawach, jakie obecnie przysługują kobietom w ramach systemu opieki okołoporodowej w Polsce.

Książka Lucyny Mirzyńskiej to także bardzo ważny głos w dyskusji
o roli położnych rodzinnych w opiece okołoporodowej. Przywraca zawodowi położnej należny, ale czasami zapomniany prestiż.

Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa, autorstwa położnej Lucyny Mirzyńskiej, została niedawno opublikowana przez krakowskie Wydawnictwo eSPe.

Opinia dr. n. o zdr. Tadeusza Wadasa, przewodniczącego Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych:

Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa Lucyny Mirzyńskiej jest nowością wydawniczą na rynku. To książka prezentująca studium procesu narodzin, a także opieki nad noworodkiem. Dla kobiet oczekujących dziecka jest źródłem bezcennych, praktycznych wskazówek, które pozwolą bardziej świadomie przeżywać macierzyństwo. Czytelnik znajdzie w niej informacje na temat przyjęcia do porodu, wszystkich okresów porodu, pozycji porodowych, metod łagodzenia bólu.

Dodatkowo, autorka odpowiada na szereg ważnych pytań. Dlaczego do macierzyństwa trzeba się przygotować? Kim jest położna rodzinna i dlaczego warto wybrać ją świadomie? Co powinno się znaleźć w planie porodu? Przewodnik ten pomoże uczynić okres ciąży i porodu głębokim przeżyciem.

Pokazuje sposób, w jaki kobieta może aktywnie uczestniczyć w porodzie – czyniąc go tym samym łatwiejszym i bardziej bezpiecznym. Książka w wielowymiarowy sposób ukazuje rolę opieki położniczej skoncentrowanej na pacjentce i jej dziecku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here