Płaski brzuch o każdej porze roku!

0
562

Duży, ciągle rosnący brzuch to wcale nie musi być ciąża! Jak więc poradzić sobie z takim niepotrzebnym mankamentem nadwagi? Proponujemy interwałowe treningi z odpowiednimi ćwiczeniami na płaski i zdrowy brzuch.

Problem z dużym, coraz bardziej odstającym brzuchem wymaga dużej mobilizacji i co najmniej kilku tygodni odpowiedniej, zrównoważonej diety oraz określonej, regularnej aktywności fizycznej. Te kilka tygodni to naprawdę niezbędny czas, żeby w naszym ciele nastąpiło wiele pozytywnych, regularnych zmian hormonalnych oraz zmian metabolicznych. Tylko one mogą zagwarantować, że powzięta za cel utrata brzucha będzie czymś zdrowym, trwałym i skutecznym.

Szczególnie polecane przez specjalistów są treningi interwałowe przy próbach zrzucenia zbędnych kilogramów. Polegają one na przeplataniu krótkiego czasu intensywnych aktywności z regeneracyjnymi momentami mniejszego wysiłku fizycznego. Dzięki takiemu podejściu do ćwiczeń następuje wyraźny wzrost tempa metabolizmu, a ten efekt trwa nawet dobę po zakończonych zajęciach. W ten sposób niepotrzebna, ale przezornie zmagazynowana w organizmie tkanka tłuszczowa jest spalana długi czas po odbytej aktywności fizycznej.

Trening interwałowy obejmuje bieganie, skakanie, pompki, czy jazdę na rowerze. Skoro jednak chcemy pozbyć się brzucha, to najlepsze będą ćwiczenia poświęcone temu fragmentowi naszego ciała. Jest wiele popularnych ćwiczeń związanych z brzuchem, więc przypominamy niektóre z nich.

Unoszenie nóg oraz unoszenie bioder. Kładziemy się wyprostowane na plecach, z dłońmi umieszczonymi na wysokości kości ogonowej. Unosimy wzwyż nogi, aż powstanie kąt 90 stopni między nogami, a tułowiem. Następnie silnie spinamy brzuch, a biodra wypychamy ponad podłoże.

Skrętoskłony są doskonałym ćwiczeniem oddziałującym na boczne partie mięśni brzucha. Leżąc układamy ręce za głową. Zginamy tułów prowadząc lewe ramię w stronę prawego kolana.

Nożyce zaczynamy od położenia się na plecach z rękoma wzdłuż ciała, przy czym dłonie mogą znaleźć się pod pośladkami. Podnosimy wyprostowane nogi kilkadziesiąt centymetrów nad podłogę i naprzemiennie wykonujemy nogami nożyce pionowe, a następnie nożyce poziome. Nogi nie powinny być zbyt wysoko, żeby pracowały dolne partie tułowia. Brzuch musi być podczas ćwiczenia napięty, odcinek lędźwiowy powinien znajdować się cały czas na podłodze.

Przyciąganie kolan do klatki piersiowej wykonujemy siedząc. Nogi w kolanach zginamy pod kątem 90 stopni, stopy trzymając na podłodze. Odchylamy się do tyłu, będąc podparte rękoma o podłogę. Podnosimy nogi i przyciągamy kolana do klatki piersiowej. W tym samym czasie nieznacznie zbliżamy też tułów do ćwiczących nóg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here