Czy plecy mogą boleć od rozmiaru piersi? Dlaczego biustonosz powinien być prawidłowo dobrany?

0
385

Czy ten stanik jest tak ważny?

Prawidłowo dobrany biustonosz jest kluczem dla zdrowia i piękna kobiety. Służy on do podtrzymania całego biustu a zarazem do odciążenia mięśni i wiązadeł okolicy górnego tułowia i barków. Zbyt luźne dobranie obwodu biustonosza zwłaszcza w przypadku dużych piersi, będzie powodowało przeniesienie całego ciężaru piersi na ramiączka, które z kolei będą uciskać na ramiona.

Taki nacisk w tej okolicy na nerwy oraz naczynia krwionośne może spowodować ból a także wpływać na nieprawidłową posturę ciała kobiety. Zbyt ciasny obwód biustonosza nie wygląda estetycznie a co najważniejsze również uciska, powodując zaczerwienienia, otarcia czy nawet rany.

Jak w tym wypadku może wyglądać sylwetka kobiety z nieprawidłową postawą ciała?
Najczęściej u takich pacjentek zgłaszających się do fizjoterapeuty czy też lekarza na pierwszy rzut oka widać głowę oraz barki wysunięte do przodu i zaokrągloną górną część pleców. Nieraz taką właśnie postawę ciała nazywa się wdowim garbem lub też już bardziej specjalistycznie zespołem skrzyżowania górnego. To właśnie piersi jako największe gruczoły skórne w ciele człowieka, są siłą ciągnącą i powiększającą ,,garb”

Jak wybrać biustonosz?

Charakterystyka prawidłowo dobranego stanika:
· Daje podtrzymanie dla biustu
· Niweluje efekty siły grawitacji
· Obwód przylega ściśle do ciała kobiety
· Fiszbiny otaczają całą pierś, stykają się z ciałem w okolicy pach i na mostku
· Miseczki mieszczą całą pierś, nie wrzynają się w nią, ani też nie odstają od piersi
· Ramiączka leżą płasko na ramionach, nie odstają, ani nie zaginają się
· Wygodny

Najprostszym sposobem, aby dobrać odpowiedni biustonosz jest wizyta u profesjonalnej osoby-brafitterki.

Co ma wspólnego złe dobranie biustonosza z interakcjami w społeczeństwie?

To pytanie wydaje się dziwne a zarazem trudne. Jak już wspomniano wyżej, nieprzemyślany i niewymierzony zakup stanika powoduje wizualnie skuloną posturę. Przygarbiona postawa ciała w kontakcie z drugim człowiekiem może mylnie ujawniać charakter tej osoby. Taka budowa sylwetki przypuszczalnie oznacza zamknięcie się w sobie, brak pewności siebie I niechęć nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem.

Jak sobie pomóc w bólach pleców?

Po pierwsze: biustonosz. Po drugie- wizyta u fizjoterapeuty, który fachowo podejdzie do tematu. Zdiagnozuje, zaproponuje terapię, pokaże jakie ćwiczenia można wykonywać w domu, aby pozbyć się niechcianej wady postawy ciała, bólowi czy też im zapobiegać. Dodatkowo, siedzący tryb życia i ciągły stres sprzyja kumulacji napięcia na szyi, ramionach i karku powodując jeszcze większy ból.

Podsumowując: im większy biust, tym większe obciążenie dla mięśni, powięzi, nerwów, torebek stawowych, naczyń krwionośnych a więc za sprawą takiego tematu jak odpowiednie dobranie biustonosza możemy pomóc swojemu komfortowi a nade wszystko zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here