Podręczna apteczka każdej kobiety – a co znajdę w Twojej?

0
658

Produkty przeciwbólowe

Listę otwierają oczywiście środki uśmierzające ból. Preferuję te oparte na substancji czynnej -ibuprofen (a nie paracetamol). Mam poczucie, że lepiej działają, ale jest to tylko moja preferencja. W ramach ciekawostki dodam, że kompletnie nie działają na mnie dostępne bez recepty leki rozkurczowe, np. na bóle menstruacyjne, i takich w mojej apteczce nie znajdziecie.

Produkty ostatniej szansy przed pójściem do ginekologa

Zestawem ostatniej szansy nazywam preparaty na różnego pochodzenia infekcje intymne, które są w początkowej fazie rozwoju i w oczekiwaniu na wizytę u lekarza można próbować opanować  je na własną rękę. Niezastąpiony jest  Trivagin żel. Żel łagodzi świąd, podrażnienia i wszelkiego rodzaju dyskomfort. Dodatkowo Trivagin żel zawiera kwas mlekowy, który obniża pH okolic intymnych hamując rozwój niechcianych bakterii. Zastosowany odpowiednio wcześnie pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze na wizytę u ginekologa 😉

Bardzo często zmagam się z zapaleniem pęcherza więc nauczona doświadczeniem, że lepiej zapobiegać niż leczyć w momentach osłabienia, zmęczenia lub częstych podróży profilaktycznie zażywam preparaty na bazie żurawiny np. Femisept URO, wspomagając układ moczowy.

Produkty na poparzoną skórę

Wiem, wiem… prowadzę blog kulinarny, więc pewnie nigdy się nie poparzyłam ani nie wypadło mi z rąk naczynie żaroodporne. Prawda jest inna – mam wręcz czasem wrażenie, że nie przepuszczę szansy, żeby się poparzyć. Niedawno odkryłam cudowny żel chłodzący TermCool – działa lepiej nić znane mi dotychczas pianki i inne cuda. Pamiętam do dziś jak ze łzami w oczach i palcem w zimnej wodzie jechałam do pierwszej lepszej apteki w poszukiwaniu Termcool, bo oparzyłam dłoń lokówką stożkową o temperaturze 220 stopni… bolało!

Produkty przydatne przy depilacji laserowej

Ta sekcja łączy się z poprzednią, bo depilacja laserowa wiąże się z poparzeniami skóry. Mój zestaw uderzeniowy to maść miejscowo znieczulająca – Emla, i zwykły poczciwy Alantan, który łagodzi podrażnioną skórę. Umówmy się, że depilacja i tak jest zabiegiem dość bolesnym, ale przy odpowiedniej pielęgnacji może boleć troszkę mniej.

Suplementacja witaminy D

Nie jestem entuzjastką sztucznej suplementacji, ale wzięłam sobie do serca zalecenia dotyczące profilaktyki niedoborów witaminy D stworzone przez Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne:

Podaż witaminy D z żywności i/lub preparatów farmaceutycznych powinna wynosić 800-1000 IU na dobę w okresie od października do marca, a także w miesiącach letnich jeśli nie jest zapewniona wystarczająca synteza skórna witaminy D.

Witaminę D suplementuję w kapsułkach w czystej formie lub w preparacie Ovarin, który dodatkowo wspomaga mój humorzasty układ hormonalny. Ovarin w dziennej dawce dostarcza 1000 IU czyli akurat dzienną porcję zalecanego spożycia.

A co znajduje się w Waszych apteczkach?

Pozdrawiam,

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here