Wszystko co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi ale bałaś się zapytać

0
477

10 faktów, które powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi

  1. Implanty można wszczepiać pod gruczoł, pod mięsień lub częściowo pod mięsień – każda z metod ma swoje wady i zalety.
  2. Implanty wszczepione pod gruczoł mogą fałszować wyniki mammografii, a po wszczepieniu implantu piersi sprawiają wrażenie mniej naturalnych. Zabieg jest nieco mniej skomplikowany niż wszczepianie implantów pod mięsień.
  3. Kobiety z implantami piersi nie mogą poddawać się niektórym zabiegom, np. diatermii gdyż podczas zabiegu może dojść do wewnętrznego poparzenia.
  4. Implanty wszczepione pod mięsień nie wykluczają karmienia piersią.
  5. W ciągu 2 lat po ciąży nie powinno się powiększać chirurgicznie piersi, gdyż ciało regeneruje się po wysiłku związanym z ciążą i porodem.
  6. Pamiętaj, że zabieg powiększenia piersi jest interwencją chirurgiczną i niesie za sobą ryzyko powikłań spowodowanych zarówno umieszczeniem implantu jak i samą narkozą.
  7. Dobrze dobrane implanty posłużą Ci całe życie i nie trzeba będzie ich wymieniać. Jednak warto pamiętać, że większość producentów nie daje dożywotniej, a jedynie 10- 15 letnią gwarancję na swoje implanty.
  8. Dłuższy czas po operacji nie wskazane są ćwiczenia, zbyt intensywne machanie rękami a nawet prowadzenie samochodu – wszystko zależy od konkretnej pacjentki.
  9. Po założeniu implantów możesz borykać się z brakiem akceptacji własnego wyglądu po operacji powiększania biustu. Taki stan rzeczy kwalifikuje do zabiegu usunięcia implantów.
  10. W grupie implantów można dokonać podziału ze względu na:

Kształt – może być okrągły, anatomiczny lub asymetryczny.

Wypełnienie – mamy do wybory m.in. silikon swoisty, silikon ciekły, roztwór soli fizjologicznej, kombinowane (silikon dopełniany solą fizjologiczną)  lub jeśli decydujesz się na zabieg powiększania własnym tłuszczem – tłuszcz.

Powierzchnia– gładka, teksturowana, tytaniczna.

Profil – niski lub wysoki

Dwa pytania, które powinnaś zadać sobie przed zdecydowaniem się na zabieg

Jaka jest motywacja stojąca za powiększenia piersi?

Motywacja jest bardzo ważna, bo dzięki niej gromadzisz pieniądze na zabieg, dasz radę przetrwać ból. Czasami może okazać się, że większa korzyścią będzie odwiedzenie gabinetu psychoterapeuty niż chirurga plastycznego. Niezwykle ważne jest żebyś decyzję dotyczącą Twojego ciała podjęła bez nacisków z zewnątrz np. ze strony partnera.

Czy na pewno nie masz przeciwwskazań do wykonania operacji?

Na to pytanie odpowiesz sobie po wizytach konsultacyjnych z lekarzem. Ważne żebyś była z nim w 100% szczera. W grę wchodzi Twoje życie i zdrowie.

Co po operacjach mówią kobiety?

Większość kobiet, które zapytałam czy są zadowolone z tego, że zdecydowały się na operację powiększenia biustu odpowiadało, że jedyne czego żałują to fakt, że decyzję podjęły tak późno. Jednak wypowiedź jednej kobiety zmieniła diametralnie moje postrzeganie zabiegu: Wiesz, wszystko wygląda inaczej gdy uświadamiasz sobie, że operacja jest pod narkozą, a każda operacja pod narkozą może potencjalnie zakończyć się śmiercią. Śmiercią z próżności. Wyobraź sobie jak Twój mąż ma wytłumaczyć to dzieciom.

Gdybyście miały okazję to o co zapytałybyście kobietę, która zdecydowała się na zabieg?

Czekam z niecierpliwością na Wasze pytania!

Ania

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here