Seks – 4 tematy, które warto poruszyć z partnerem

0
311

Częstotliwość uprawiania seksu

Prawdopodobieństwo, że oboje chcecie uprawiać go tak samo często, o takich samych porach jest naprawdę…. marne ale i zupełnie normalne! W końcu jesteście osobnymi bytami.. Warto zapytać partnera jak często według niego to „wystarczająco często”? Jak często to „zbyt często” ? A jak często to „za rzadko”? Podczas rozmowy macie szanse skonfrontować się z opinią partnera to czego Ty pragniesz i jak wyobrażasz sobie częstotliwość oddawania się łóżkowym igraszkom.

Co nas kręci, co nas podnieca (lub nie)

Mówienie o tym co sprawiło nam wyjątkową przyjemność jest szalenie rozwijające dla relacji seksualnej, ale dla wielu z nas bardzo krępujące. Informacja zwrotna na temat tego, że było nam dobrze kiedy partner – do wyboru, do koloru – szczypał nasze sutki, ssał łechtaczkę, gryzł kark- jest niezwykle dla niego budująca (czuje się wspaniale jako mężczyzna, który zaspokoił swoją kobietę). Ponadto, płyną z tego same korzyści dla Ciebie, bo partner wie jak sprawić Ci przyjemność następny razem. Jeśli boisz się powiedzieć mu o tym twarzą w twarz, może warto napisać to na małej karteczce i wrzucić mu do kieszeni spodni..? ?

Warto jest porozmawiać o granicach. Nie rozmawiajcie o tym jak oboje leżycie nadzy w łóżku, ale na neutralnym gruncie np. podczas wspólnego spaceru. Jakie granice mam na myśli? Niektóre kobiety nie akceptują np. seksu analnego, inne nie chcą połykać spermy podczas seksu oralnego, jeszcze inne nie lubią kiedy partner je poddusza. Seks ma być przyjemnością dla Was obojga, jeśli na coś się nie zgadzasz musisz o tym jasno powiedzieć.

Fantazje seksualne – a jakie są Twoje? Jak odmawiać jeśli nie chcesz ich realizować?

Z tym trzeba ostrożnie… Fantazje mają to do siebie, że czasami brzmią dobrze w naszej głowie, wyobrażeniach a wypowiedziane na głos mogą wydawać się niemądre, niebezpieczne, dziwne. Dzieląc się swoimi fantazjami z partnerem i słuchając tego czego on pragnie najbardziej zachowaj otwarty umysł i  nie oceniaj!

Co jeśli partner naciska na wypróbowanie czegoś na co nie do końca masz ochotę? Przede wszystkim, nie zmuszaj się do niczego czego nie chcesz. Spróbuj wyjaśnić mu dlaczego nie chcesz – boisz się bólu, brakuje Ci odwagi, zaufania, czujesz się traktowana przedmiotowo. Postaraj się wyjść z inicjatywą spróbowania czegoś na co oboje wyrażacie zgodę, np. partner chce spróbować seksu w przymierzalni sklepowej. Jego kręci „seks w miejscu publicznym”, a Ty boisz się że ktoś Was nakryje. Może zaproponuj mu seks na parkingu wieczorową porą w jakimś odludnym miejscu? Nadal będzie to seks w miejscu publicznym z dreszczykiem emocji  ale w zamkniętym, odpowiednio zaparkowanym samochodzie nikt Wam nie przerwie. Wilk syty i owca cała ?!

Choroby weneryczne – czyli kiedy ostatnio robiłaś test na HIV?

Seks to nie tylko orgazm, nagość i przyjemność ale także kiła, rzeżączka, HPV, HIV, grzybica, chlamydia… wymieniać dalej? Czasy kiedy miałyśmy jednego partnera seksualnego na całe życie oddalają się z prędkością światła dlatego warto w trosce o swoje zdrowie zadać pytanie partnerowi o jego zdrowie intymne. Na spokojnie, bez spiny, poza łóżkiem. Może warto żebyście przebadali się obydwoje?

 

Jeśli masz tendencje do częstych infekcji bakteryjnych lub grzybicznych pochwy to warto uczulić partnera i samemu przestrzegać podstawowych zasad higieny np. nie dotykać swoich części intymnych nieumytymi rękami, lub nie wprowadzać członka do pochwy jeśli nie jesteś na to odpowiednio gotowa. Infekcje powstają z wielu przyczyn ale często zaczynają się od niewinnego potarcia naskórka podczas seksu przy niedostatecznym nawilżeniu. W takich sytuacjach uratuje Cię żel nawilżający Mucovagin, który dzięki zawartości kwasu hialuronowego zadba o nawilżenie najdelikatniejszych części Twojego ciała.

Ufff.. to chyba tyle! A jakie są pytania, które Wy zadajecie swoim partnerom?

Ania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here