Słodko-gorzkie uroki macierzyństwa

0
470
A young mother admires a newborn baby

Współcześnie kobiety są ciągle zasypywane newsami o cudownej formie gwiazd, które prześcigają się w powrocie do formy po porodzie. Presja jest spora i dosyć absurdalna. Bo jak organizm po tak nieprawdopodobnym wysiłku mógłby być gotów do natychmiastowego funkcjonowania na pełnych obrotach? Poród oraz cesarskie cięcie są ekstremalnym doświadczeniem dla całego ciała, dlatego warto o nie zadbać ze wzmożoną siłą. I to niekoniecznie biegnąc na siłownię po kilku dniach.

Dieta!

Czy wiesz czego potrzebuje Twój organizm po urodzeniu dziecka? Które witaminy i minerały powinnaś przyjmować? Jakie posiłki okażą się najlepsze i najbardziej wspomogą proces regeneracji? Każda z nas jest inna, niepowtarzalna i dlatego nie ma idealnej, uniwersalnej diety dla wszystkich. Warto skonsultować się z dietetykiem, zrobić podstawowe badania. Ustalić listę zdrowych posiłków i zrozumieć potrzeby organizmu, które prawdopodobnie uległy znacznej zmianie w porównaniu do stanu sprzed ciąży.

Spokój…

Bo nieważne, że musisz zrzucić X kilogramów, zamówić śpioszki i wysłać zdjęcia dziecka całej rodzinie. Na wszystko przyjdzie czas. Chociaż noworodek jest absorbujący, postaraj się znaleźć chociaż chwilę czasu na poczytanie ciekawej książki, ciepłą kąpiel lub posłuchanie muzyki relaksacyjnej. Stres nigdy nie jest Twoim przyjacielem! A masz go, jak wiele z nas, z pewnością aż zbyt wiele. Zwłaszcza teraz.

Zadbaj o swoje zdrowie

Nie odkładaj decyzji o ważnych badaniach i nie zaniedbuj przyjmowania przepisanych leków lub suplementów. Zwróć także uwagę na często bagatelizowaną kwestię – kondycję okolic intymnych. Zaopatrz się w najlepsze, rekomendowane środki, takie jak na przykład Mucovagin emulsja. To specjalistyczna fizjoemulsja do codziennej higieny intymnej dla kobiet, polecana w szczególności do pielęgnacji podczas gojenia i regeneracji okolic intymnych. Zalecana jest szczególnie do stosowania po porodzie. Dbaj o swoją kobiecość!

Znajdź chwilę na przyjemności

Jeśli nie możesz patrzeć na swoje włosy lub paznokcie, albo masz dosyć chodzenia w powyciąganych dresach, znajdź chwilę dla siebie. Skocz do kosmetyczki lub na zakupy. Poproś partnera, rodzinę, przyjaciółkę lub zaufaną opiekunkę, aby chociaż kilka godzin posiedziała z Twoją pociechą. Jesteś nie tylko mamą, lecz także kobietą i nadal masz prawo do małych przyjemności.

Uśmiechnij się!

Nawet jeśli jesteś tak przemęczona, że masz ochotę tylko spać całymi dniami, nie zapominaj czasem się uśmiechnąć do samej siebie i dziecka. Dałaś radę! Zostałaś mamą i od teraz będziesz czyimś powodem do szczęścia każdego dnia. Uśmiechnij się, bo tak wyglądasz najpiękniej – pomimo sińców pod oczami i plam na koszulce, jesteś piękna i nie zapominaj o tym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here