Sterydy dla kobiet

0
4438

Ze sterydów w czasie treningów korzystają – jak się okazuje – w miarę często uprawiający zawodowy i amatorski sport mężczyźni, ale sięgają po tego typu leki również coraz częściej kobiety, mające zamiar zapanować w ten sposób nad swoim ciałem i jego możliwościami.

Sterydy, nazywane też steroidami, to grupa farmaceutyków stosowanych popularnie do skutecznego przezwyciężenia w ludzkim organizmie rozwijającego się się niekiedy stanu zapalnego. Zainteresowanie tymi nieprzeciętnymi lekami wiąże się z wyjątkową, wręcz niezwykła szybkością ich działania. Jak się okazuje, kobieta może mieć mocne efekty swojej pracy fitness, analizowanej w szerokiej przestrzeni aktywności fizycznej już po zażyciu niewielkich, wręcz znikomych dawek rekomendowanych kobietom sterydów. Wiąże się ten fakt na ogół z brakiem procesu wytwarzania testosteronu, a dzięki temu nawet niewielka, minimalna dawka zażytych sterydów anaboliczno-androgennych zdaje się wywoływać niesamowicie pozytywne i przydatne w danym momencie reakcje w organizmie kobiety.

Popularnymi wśród korzystających obecnie ze sterydów kobiet są takie produkty farmaceutyczne, jak Anavar (oxandralone), Primobolan, Oxandrolon, i Nandrolon fenylopropionian NPP), Primobolan Depot (methenolone enanthate), Stanozolol, Clenbuterol, subitramina,efedtyna,cytomel-t3. Dostęp do tych substancji jest nielegalny, więc dostawami zajmują się dealerzy, zaopatrujący w sterydy kobiety ćwiczące na siłowniach, ale też biegające maratony, czy sprawdzające swoje możliwości w ogólnodostępnych zawodach triatlonowych.

Przewlekłe, jak też niewłaściwe, nieodpowiednie zażywanie różnorodnych sterydów niesie za sobą szczegółowo udokumentowane niepożądane działania. Na pewno kobieta nie powinna zażywać tych samych sterydów, co mężczyźni. Przede wszystkim ze względu na fakt,że po ich zastosowaniu stosunkowo szybko może nabrać licznych męskich cech płciowych, takich jak typowe owłosienie męskie na twarzy i w innych miejscach ciała, powiększające się zakola na głowie, czyli łysienie typu męskiego oraz uzyskać niski, męski głos. Chociaż nie jest to wskazane, wiele sterydów popularnie używanych przez mężczyzn jest rónież stosowana przez kobiety.

Ze sterydami wiąże się wiele problemów, a te najlepiej rozpoznane są natury zdrowotnej. Ich określona skuteczność wydaje się lekceważyć bezpieczeństwo stosowania. W przypadku sterydów anabolicznych lista skutków ubocznych jest naprawdę długa. Anaboliczne sterydy mają ogromny wpływ na gospodarkę hormonalną organizmu. Co prawda możliwe jest niwelowanie tego niekorzystnego efektu, ale nigdy nie uda się go usunąć. Nieprawidłowe wydzielanie hormonów przez organizm wpływa na wszystkie narządy. U mężczyzn i u kobiet przez sterydy anaboliczne może dojść do niepłodności. Poza tym wyraźnie zmienia się wygląd osób przyjmujących takie środki – pojawia się ginekomastia, bujne owłosienie, trądzik i inne zmiany skórne. Często anaboliki wywołują obrzęki i bolesne skurcze mięśni.

Sterydy anaboliczne uszkadzają wątrobę, przez co w organizmie zbiera się wiele niszczących go toksyn. To w taki sposób może dojść do rozwoju procesu nowotworowego. Sterydy anaboliczne u kobiet ułatwiają też postęp chorób układu krwionośnego, które zmierzają do zawału serca,czy też niewydolności nerek oraz do udaru mózgu. Zanika miesiączkowanie, może wystąpić bezpłodność. Sterydy rozregulowują dość mocno gospodarkę hormonalną kobiety, a także są odpowiedzialne za następujący przerost mięśnia sercowego. Co więcej, ich stosowanie może nawet doprowadzić zażywającą je panią do śmierci.

Sterydy bardzo źle działają na estetykę i jakość skóry. Po jakimś czasie stosowania leków tego rodzaju następuje na twarzy powstanie młodzieńczego trądziku, bez względu na wiek kobiety. Ponadto, sterydy wydają się spowodować zmiany, takie, jak te, że skóra pacjenta staje się cienka i nabiera nieokreślonego, nieprzyjemnego koloru. Popularne okazują się na niej rozstępy. Można też zaobserwować stosunkowo często pojawiające się na skórze siniaki o różnej wielkości i kształcie.

Na następujący szybko efekt docelowy substancji steroidowych wpływa też dosyć silnie występowanie w składzie różnych dodatkowych elementów, jak kwas salicylowy, antybiotyki, a nawet środek przeciwgrzybiczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here