Kiedy w sypialni pojawia się wstyd…

3
952

Presja eksperymentowania

Kobiety często czują presję w kwestii polepszania jakości stosunków. Z tego powodu decydują się na urozmaicenia, na które nie są odpowiednio przygotowane psychicznie lub na które wcale nie mają ochoty. Zapominają przy tym o własnej satysfakcji z seksu. W trakcie niecodziennych eksperymentów lub już po nich, pojawia się wstyd. Bo po co to było? I co, jeśli trzeba to będzie powtórzyć wbrew własnej woli? Do pewnych decyzji trzeba być odpowiednio dojrzałą. Właśnie po to, aby uniknąć później tego dziwnego uczucia. Zbyt wiele z nas ciągle zmusza się do przełamywania różnych barier, wbrew samym sobie, ze wstydu spowodowanego własną powściągliwością w niektórych sprawach.

Wstyd z powodu własnych potrzeb

Działa to także w drugą stronę. Wstydzimy się wyjść na wulgarne, jeśli nasze fantazje są naprawdę ekstremalne. Dusimy w sobie własne pragnienia z obawy przed reakcją partnera lub partnerki. Wstydzimy się tego, czego pragniemy. A to się zazwyczaj kończy co najwyżej frustracją.

Fałdki, włosy i rozstępy

Wiele z nas boi się reakcji swoich partnerów na całkowitą nagość. Zgaszone światło lub szczelne owinięcie kołdrą nie jest rozwiązaniem na zawsze. Nigdy nie powinnyśmy się wstydzić swojego wyglądu. Chociaż trzeba przyznać, że proste czynności, jak posmarowanie ciała balsamem, depilacja lub pomalowanie paznokci u stóp mogą pozytywnie wpłynąć na nasz komfort w tej kwestii.

Suchość pochwy

Czasem bywa tak, że bardzo nam się chce, ale ciało odmawia posłuszeństwa. Boimy się wtedy reakcji partnera lub partnerki. Na szczęście istnieje świetny preparat, dzięki któremu szybko zapomnimy o tym krępującym problemie. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie dla kobiet w każdym wieku. Jest dużo lepszym środkiem niż standardowe lubrykanty, ze względu na wiele cennych składników pielęgnująco-nawilżających, które zawiera w swoim składzie.

Wygląd warg sromowych

Chociaż mogłoby się wydawać, że nie jest to szczególnie istotny problem, to jednak wiele kobiet zwraca uwagę na wygląd swoich warg sromowych. To częsta przyczyna kompleksów, która negatywnie wpływa na częstość zbliżeń. Na szczęście z pomocą przychodzi ciągle rozwijająca się ginekologia estetyczna. W ofercie specjalistycznych klinik z łatwością znajdziemy różne zabiegi, pozwalające zmienić wygląd warg sromowych i pozbyć się kompleksów raz na zawsze.

Musimy pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi. Choć czasem jest trudno, spróbujmy odłożyć wstyd na bok i po prostu cieszyć się chwilą 😉

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie powinnyśmy się wstydzić naszego wyglądu, a wyżej napisane zeby udać się do kliniki chirurgii plastycznej… kobiety mają kompleksy z powodu zbliżeń z niedojrzałymi partnerami którzy waginy widzieli jedynie w filmach porno i tak sobie wyobrażają prawdziwa kobietę, gdzie wszystkie te panie są po labioplastyce. zamiast mówić o tym, zamiast mówić że partner powinien akceptować wyglad swojej kobiety, namawiacie do odwiedzenia chirurga… żenada.

  2. Zdenerwowana Czytelniczko, to nie jest tekst poświęcony skrzywionym wyobrażeniom mężczyzn, co do których masz zapewne rację. Czy wszystkie „te panie” są po takich zabiegach – niestety nie dysponuję takimi informacjami. Wiem natomiast, że czasem w życiu bywa tak, że z kompleksami wygrać się nie da. I nie są one wyłącznie spowodowane kontaktami z mężczyznami. Dlaczego kobieta miałaby zatem nie skorzystać z operacji? Co więcej, tutaj nikt nikogo do niczego nie namawia. To tylko wskazana możliwość. Każdy ma swój rozum i wybiera rozwiązania dla siebie najlepsze. Proszę tylko o jedno. Nie używajmy pojęć typu „prawdziwa kobieta”. Nie wprowadzajmy podziałów. Nie stygmatyzujmy.

  3. Czuje sie urazona komentarzen ‚zdenerwowanej czytelniczki’!!! To ze jestem po labioplastyce z powodow osobistych oznacza ze wygladam jak z filmu dla doroslych i to jest cos zlego??? Jakos ja i moj partner nie narzekamy… Zazdrosc i zascianek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here